‘Onurlu bir şekilde bizimle mücadele edin, iftira atmayın’

HDP önündeki eylemde 79'uncu güne girildi.

‘Onurlu bir şekilde bizimle mücadele edin, iftira atmayın’

Diyarbakır‘da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 79’uncu günde de sürdürdü. 2015 yılında, vatani görevi için usta birliğine giderken Tunceli’nin Pülümür ilçesinde kaçırılan oğulları Müslüm (24) için eşiyle birlikte oturma eylemine katılan Şevket Altındaş, “Halkın desteğini bekliyoruz. İnanıyoruz, biliyoruz onlar bizimle, lakin onları yanımızda görünce ümidimiz daha da artıyor, cesaretleniyoruz” dedi.

‘ONURLU BİR ŞEKİLDE BİZİMLE MÜCADELE EDİN, İFTİRA ATMAYIN’

Gaziantep’te yaşayan Şevket Altındaş, eşiyle birlikte, vatani görevi için usta birliğine giderken 2 Ekim 2015 tarihinde Tunceli’nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğulları Müslüm (24) için 5 Eylül günü oturma eylemine katıldı. Baba Altındaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu üyeleri ile İçişleri Bakan Yardımcısı’nın kendileriyle görüştüğü belirterek, somut bir adım atılmasını beklediklerini söyledi.

Altındaş, “10 gün önce Meclis İnsan Hakları Komisyonu geldi buraya, onlardan cevap bekliyoruz. İçişleri Bakan Yardımcısı da geldi, bizimle görüştü. Tatminkar bir yanıt istiyoruz. Somut bir adım atıldı mı, atıldı ise ne yapıldı? Bilgi istiyoruz. Halkın desteğini de bekliyoruz. İnanıyoruz, biliyoruz onlar bizimle, lakin onları yanımızda görünce ümidimiz daha da artıyor, cesaretleniyoruz” dedi.