Orman yangınlarındaki sabotaj şüphesine Soylu ne dedi?

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ‘İçişleri Bakanı Sn. Soylu’yla görüştüm. Ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınlarının bir sabotaj sonucu çıktığına dair istihbarat bilgisine henüz ulaşılamadığını söyledi’ açıklaması yaptı.

Orman yangınlarındaki sabotaj şüphesine Soylu ne dedi?

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Özkoç Soylu’nun kendisine orman yangınlarının sabotaj sonucu çıktığına dair bir istihbarata henüz ulaşılmadığını söylediğini belirtti. 

Özkoç’un paylaşımı şöyle: 

"1- İçişleri Bakanı Sn. Soylu’yla görüştüm. Ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınlarının bir sabotaj sonucu çıktığına dair istihbarat bilgisine henüz ulaşılamadığını söyledi. Yangınların aşırı sıcak dolayısıyla çıkabileceğini düşündüklerini ifade etti.

2- Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız bölgede çalışmalara devam ediyor. Tüm ekipler canla, başla yangınlara müdahale ediyor. Yangınların bir an önce söndürülmesini temenni ediyoruz."