ÖSYM sonuçları hatalı mı? Tepkiler yağdı...

Bugün açıklanan 2020-KPSS sınavına karşı tepkiler büyüyor. Sınava giren adaylar, “boşların yanlış olarak hesaplandığı ve netlerin kaybolduğu” iddiasıyla sosyal medyadan tepki gösterdi.

ÖSYM sonuçları hatalı mı? Tepkiler yağdı...

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2020-KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi ile ÖABT sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açıldı. Ancak adaylar, KPSS sonuçlarına yönelik sosyal medyadan tepki yağdırdı. KPSS’ye giren adaylar ‘boşların yanlış olarak hesaplandığını ve netlerin kaybolduğunu’ öne sürüyor.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

2020-KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi ile ÖABT sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçları kontrol eden adaylar soruların değiştirildiğini, netlerinin kaybolduğunu fotoğraflarla kanıtlamaya çalışıyor ve seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor. 

İşte o paylaşımlar;

'ÖSYM'YE HİÇ KİMSE HESAP SORMAYACAK MI?'

KPSS sonuçlarına ilişkin bir iddia da Abbas Güçlü’tarafından yapıldı. Abbas Güçlü'nün Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre 2020-KPSS lisans soru kitapçığındaki cevaplarda değişiklikler yapıldı 3 soru ise iptal edildi.

Güçlü, Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede ''ÖSYM’ye,hiç mi kimse hesap sormayacak?Bu kaçıncı hata?'' diyerek tepkisini gösterdi.