Otomotiv devi Tofaş üretime ara mı veriyor?

Otomotiv devi Tofaş'ın, sektöründeki daralma sebebiyle otomobil fabrikasının ekim ve kasım ayında çalışma sürelerini ve üretim sayısını azaltacağı yönündeki haberlere şirketten açıklama geldi. 

Otomotiv devi Tofaş üretime ara mı veriyor?

Tofaş’tan “üretimi durduruyor” haberleri üzerine açıklama geldi. Açıklamada; üretim beklentilerinin 2019 yılı hedefleri ile paralel doğrultuda olduğu ifade edilirken, ekstra açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişmenin bulunmadığı belirtildi.

Söz konusu haberlerde ”Bazı hatlarda, Ekim ve Kasım aylarında 5 haftada 4 gün, 1 haftada da 3 gün çalışacak. 1 hafta ise üretime ara verilmesi planlanıyor. Fabrikanın planlamasında üretim öngörülerinde de düşüş olduğu ifade ediliyor” denilmişti.

Tofaş’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Planlanan mevcut üretim takvimimize göre yılsonu üretim beklentimiz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği hükümleri çerçevesinde 31 Temmuz 2019’da faaliyet raporumuzda paylaşılan 2019 yılına ilişkin beklentilere paralel olup, Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamaktadır.”