ÖTV indirimi gelecek mi? Bakan Nebati merak edilen soruya yanıt

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, başında bulunduğu bakanlığın 2023 yılı bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı. Bakan Nebati, otomobilde ÖTV indirimi olacak mı sorusuna, "Otomobilde ÖTV indirimi yok. Matrah düzenlemesi üzerinde çalışıyoruz" dedi.

featured

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçe görüşmeleri sürerken, Bakan Nureddin Nebati, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

OTOMOBİLDE ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

Bakan Nebati, otomobilde ÖTV indirimi olacak mı sorusuna, “Otomobilde ÖTV indirimi yok. Matrah düzenlemesi üzerinde çalışıyoruz” şeklinde yanıtladı.

Bakan Nebati’nin açıklamalarının detayları şöyle:

“Diğer ülkeler gibi faizleri artırsaydık büyümemiz duracak istihdam azalacaktı. Bu ülkenin potansiyelini sınırlamayı istemedik.” dedi. “Enflasyona kimseyi ezdirmedik” diyen Bakan Nebati, “İstihdam olsun, alım gücü iyileştirmesi olsun gerekli politikaları uyguladık. Önümüzdeki dönemde de bu kararlı politikaları uygulayacağımızdan halkımız emin olsun”

“Önümüzdeki dönemde iyileştirmeler her türlü alanda rakamlara yansıyacaktır. Baz etkisiyle de olsa enflasyon Aralık ayı itibariyle düşüşe geçecektir”

GRİ LİSTE KONUSU

“Yapmayın şunu, ülkemizin gri listeye alınmasının Varlık Barışı ile bağı yoktur. Kara para aklanmasına yönelik eylem gücü tarafından tüm süreç takip edilmektedir. Ülkemize gelen kaynaklar MASAK tarafından incelemeye tabi tutulmaktadır”

TUİK’İN AÇIKLADIĞI ELEŞTİRİLERE YANIT

“TÜİK’e sahip çıkalım, 2022 yılında 560 bin 360 fiyatı derliyor, 2 bin kişilik ekiple gerçekleştiriyor bunu” dedi.

ÖTV indirimi gelecek mi? Bakan Nebati merak edilen soruya yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Dünyada, Amerikan MB başkanından sonra en iyi maliye bakanı. Çok şanslıyız 🙂

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!