Oyuncu Halil Kumova film setinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, bir film çekimi için bulunduğu Malatya'da rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Oyuncu Halil Kumova film setinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti
Oyuncu Halil Kumova film setinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti

Türk sinemasının emektar oyuncularından 64 yaşındaki Halil Kumova, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde çekimleri devam eden ‘Zalo’ adlı sinema filminin setinde rahatsızlandı. Kumova, set çalışanları tarafından Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Halil Kumova’nın müdahale sırasında kalbi durdu.

Kalbi tekrar çalıştırılan usta oyuncu yoğun bakıma alındı ancak burada da tekrar kalbi durunca yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İlk tetkiklerde zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle vefat ettiği belirlenen Kumova’dan, Covid-19 testi için örnek alındığı da öğrenildi.

23 Mart 1956’da Bursa’da doğan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizide rol aldı.

SON FİLMİ 'ZALO' OLDU

Usta oyuncu Kumova son olarak Necati Aslan'ın senaristi ve yönetmeni olduğu 'Zalo' adlı sinema filminin de rol aldı. Çekimlerine Malatya'nın Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde başlanılan sinema filminde başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı, Ersel Sibil, Sanem Seyhan gibi ünlü isimler paylaşıyor. 1933'te dönemin Malatya Valisinin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alan filmin çekimlerine ise Kumova'nın ölümü nedeniyle bir süre ara verildi.