AKP’li Metiner: Anayasa vesayetin son kalesidir, bunu da paramparça edeceğiz

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner'in bir konuşmasında anayasaya yönelik "Anayasa vesayetin son kalesidir. Bunu da paramparça edeceğiz, merak etmeyin” şeklinde sözler sarf ettiği ortaya çıktı. Tepkiler üzerine Metiner'den açıklama geldi.

featured

AKP’li Mehmet Metiner’in sosyal medyada dolaşan bir konuşmasında, “Recep Tayip Erdoğan bu hükümetin sahibidir, siyasi hareketimizin lideridir. Ama anayasa öyle demiyormuş. Sevsinler sizin anayasanızı ya, anayasanızda ne zamandan itibaren referans göstermeye başladınız. Anayasa vesayetin son kalesidir. Bunu da paramparça edeceğiz, merak etmeyin.”

Mehmet Metiner’in anayasaya yönelik sözlerini Twitter hesabından paylaşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Metiner anayasanın ilk 4 maddesini kastediyor. O maddeleri parçalayacakmış. Türk Milleti o maddeleri Atatürk’ün önderliğinde kalem ve mürekkeple değil, süngü ve kan ile yazdı. Zafer Partisi Cumhuriyeti korumak için yeni İstiklal Harbine hazır. Sen neye hazırsın?” ifadelerini kullandı.

METİNER’DEN AÇIKLAMA

Metiner ise daha sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, tepki gelen sözlerini şöyle savundu: “12 Eylül faşist darbecilerin hazırladığı anayasayı paramparça edeceğiz derken, o anayasanın millet iradesi üzerine yerleştirdiği asker-sivil bürokratik vesayeti yok edeceğimizi kastettim. Bu sözümden ilk dört maddeyi kastettiğimi iddia edenler, bilerek bühtan ediyorlar.”

AKP’li Metiner: Anayasa vesayetin son kalesidir, bunu da paramparça edeceğiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 31 Ocak 2023, 21:38

  Metiner ismini eleştirmeye VeryansınTV izin vermedi bana. Yorumum yayınlanmıyor. Halbuki ki bırak gitsin sansürlenecek ne dedim? Platformunuz’da yer vermeyin gündem yapmayın dedim

 2. 31 Ocak 2023, 11:34

  Milletin türlü ihtiyaçlarına ve beklentilerine yanıt veremese de halihazırda geçerli olan T.C. Anayasasına önceki tarihlerde yapıldığı anlaşılan bu saldırı karşısında, Anayasayı korumakla görevli başta yargı, savcılıklar olmak üzere, kurumların, örneğin istihbarat teşkilatının bu konuşma üzerine bir soruşturma başlatması gerekmiyor muydu?

 3. 31 Ocak 2023, 10:51

  Ah seni gidi seni! Seni gidi Metiner seni. Sen bizi bilirsin biz de seni. Seni gidi seni…

 4. 30 Ocak 2023, 17:45

  Anayasa da yer alan maddeler darbeciler tarafından getirilmiş olsa bile anayasaya karşı meydan okumak ve yıkmak istemek suçtur

 5. KULA KULLUK eden bu insanlardan nefret ediyorum.

 6. konuşma 2015 bababacanı davutoğlunu es geçip 5 sene önceki konu mu yani meselemiz tam birine ısınıcaz hop bişe yapıyo soğutuyor

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!