Özdağ'ın bahsettiği Güneysu İlçe Başkanı kim?

Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası İyi Parti Güneysu İlçe Başkanı merak konusu oldu. 

Özdağ'ın bahsettiği Güneysu İlçe Başkanı kim?

VERYANSIN TV

Ümit Özdağ'ın "Sayın Akşener Güneysu İlçe Başkanımızı Genel Merkez'e davet etsin ve dinlesin. İlçe başkanımız İyi Parti’ye yönelik bazı çalışmalarla ilgili çok değerli bilgiler verecek " ifadeleri sonraı İyi Parti Güneysu İlçe Başkanı merak konusu oldu. 

İstanbul’dan sonra Rize’de de İYİ Parti teşkilatı FETÖ’cü suçlamalarıyla çalkalanmıştı. Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık’ın FETÖ’cü olduğunu ileri sürmüştü. 

'DEŞİFRE ETMEYEYİM DİYE PARTİDEN İHRAÇ ETTİ'

Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk’ün oy çokluğuyla partisinden ihraç edilmesinin sebebini sosyal medya hesabından açıklamıştı.  Öztürk, “Daha önce FETÖ’den yargılanan Rize İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık onu deşifre edeceğimden korktuğu için beni partiden ihraç etme kararı aldı” diye yazmıştı. 

'İSPAT ETMEYEN NAMUSSUZ ŞEREFSİZDİR'

Kendisine yapılan FETÖ’cü suçlamasına sessiz kalmayan İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık, sosyal medyadan İlçe Başkanı Öztürk’e cevap vermişti.

Özyanık açıklamasında, “Bir şahıs bana FETÖ’cü isnadında bulunmuş. Benim ne olup olmadığımı herkes bilir, çok şükür en iyisini devletim bilir. Bana FETÖ’cü isnadında bulunan şahsa ve bulunmak isteyebileceklere açıkça çağrıda bulunuyorum. Benimle ilgili ne biliyorsanız, elinizde ne tür bilgi, belge varsa yarından itibaren derhal savcılığa versin. Vermeyen alçaktır, namerttir, şerefsizdir” dedi.