Özdağ’ın sembolik mayın eylemine yine izin verilmedi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Reyhanlı ilçesindeki bir tarlaya sembolik mayın bırakmak istedi. Özdağ’ın oto yedek parçası olduğunu dile getirdiği sembolik mayın eylemine jandarma izin vermedi.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay’da partisinin 2 günlük programı kapsamında Reyhanlı ilçesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

İlçede, 11 Mayıs Şehitler Anıtı’na çelenk bırakan Özdağ, daha sonra 11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği’ni ziyaret etti.

Buradaki açıklamasında Türkiye’nin Ottawa Antlaşması’ndan çekilmesi gerektiğini ifade eden Özdağ, “Sınır tekrar, mayınla, sensör sistemleriyle, balon sistemleriyle, SİHA’larla, güvence altına alınmalı. Biz Zafer Partisi olarak, kararlılığımızı vurgulamak amacıyla buradayız” dedi.

Reyhanlı ilçesinde bulunan bir tarlaya sembolik mayın bırakmak isteyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a jandarma ekiplerince izin verilmedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biz buraya sembolik mayın yerleştirmek için geldik. Bu oto yedek parçasını ve küreği, arabanın arkasına koymuştuk. Emniyet, küreğe el koymuş suç aleti olarak. Eğer Türk halkı, sığınmacılar gitsin, sınırlarımıza mayın gelsin diyorsa Zafer Partisi’ne destek versin” dedi.

Özdağ, Twitter hesabı üzerinden ise şu paylaşımı yaptı:

“Hatay Reyhanlı’da sınıra sembolik mayın döşeyip, Ottawa Antlaşması’ndan çekileceğimizi, açıklamaya gittik, yine engellendik! Büyük Türk Milleti, Suriye’den Türkiye’ye giren her sığınmacı, İran’dan Türkiye’ye giren her kaçak vatanımız için bir tehdittir! Bu tehdidi durduracağız!”

 

Özdağ’ın sembolik mayın eylemine yine izin verilmedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Gerçekten nutkum tutuldu. Bu kafayla parti kurup birde oy talep ediyorlar ki verenler de olacak. Gitsin sıradan vatanaş bir yere sembolik bir mayın yada bomba koysun da kaç yıl yatırıyorlar görsün.Bombanın, mayının silahın şakası semboliği olmaz! Dokunulmazlık zırhıyla böyle aptalca eylemlere soyunup birde TSK subayını tehdit ederek konuşması kabul edilemez. Ne demek! seni incitmek istemiyorum. Güya milliyetçi ama dili pkknın siyasi uzantısının dili gibi.

  • 2 ay önce

   Yanlış sulardasın koçum. Sen git aganın dizinin dibinde oyna. Utanmaz trol birde Türk koymuş adını.

   • 2 ay önce

    Sensin Trol herkesi kendi gibi zanneden zevat. Tenezzül edip oy vermeye bile gitmem ben! Allah’tan başkasına da kul olmam!

    Cevapla
  • 2 ay önce

   akape trolü gelmiş Özdağ’a milliyetçilik dersi veriyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!