Enver Aysever'den 'özel ihale' açıklaması... Günlük 13 bin liralık maliyete yanıt vermedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, düzenleyeceği okuryazarlık kursu için, sadece Enver Aysever’in eğitimci olacağı sözleşme bedeli 238 bin lira olan bir ihale düzenlemesi tartışmaları beraberinde getirmişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Aysever, sözleşme bedelini yalanlamadı, "faturalı olan bu gelir denetime açıktır" demekle yetindi. Açıklamaya, tepkiler geldi.

Enver Aysever'den 'özel ihale' açıklaması... Günlük 13 bin liralık maliyete yanıt vermedi

VERYANSIN TV

İzmir Büyükşehir Belediyesi, düzenleyeceği okuryazarlık kursu için, sadece Enver Aysever’in eğitimci olacağı sözleşme bedeli 238 bin lira olan bir ihale düzenledi. Sözleşme kapsamında, Aysever’in masrafları da belediye tarafından karşılanacak.

İlgili haber: Enver Aysever'e özel ihale!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Enver'e teslim" ihalesi gündemdeki yerini korurken benzer bir etkinliğin Mersin'de de düzenlendiği ortaya çıktı.

İlgili haber: İzmir'den sonra Mersin... Enver Aysever, CHP'li belediyelere okuma yazma öğretiyor!

Sosyal medya bu skandalı konuşurken Enver Aysever hakkındaki haberlere ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

238 bin liralık sözleşme bedeli ile günlük 13 bin 250 liralık maliyeti yalanlayamayan Aysever, "faturalı olan bu gelir denetime açıktır" demekle yetindi. 

Aysever'in açıklaması şöyle: 

'İHALE İLE İLGİM YOK'

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Sosyal medya kullanıcılarından gelen yorumlarda da Aysever'in açıklaması inandırıcı bulunmadı. O paylaşımlardan bazıları şöyle: