Özgür Özel 28 Şubat komutanları için Erdoğan’dan ‘af’ istedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 28 Şubat davası kapsamında cezaevinde olan komutanlarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'af' çağrısı yaptı.

featured

Özgür Özel, bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada, 28 Şubat davasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İleri yaşlarına ve sağlık sorunlarına rağmen cezaevinde tutulan komutanlara dikkat çeken Özel, “Af yetkini domuz bağcılara, Sivas canilerine kullanıyorsun. Ama bu insanlara hala kin duyuyorsun. Eğer şu kadarcık vicdan, ahlak, devlet adamlığı varsa yarın af yetkini kullanır bu ayıbı bitirirsin. Bitirmezsen şuranda senin kalp yok, bir taş var” ifadelerini kullandı.

Özel’in açıklaması şöyle:

“28 Şubat, tarihimize postmodern darbe olarak geçti. Askeri vesayet ortadan kalktı diyorlar. Askerin siyasete müdahalesi ortadan kalkmadı, iktidara müdahalesi ortadan kalktı. Sanki ordu devletin değil, bir partinin ordusu. Bir bakan danışmanının arka cebinde MSB’nin ya da Jandarma’nın Twitter hesabının olduğu bir süreç yaşadık. Bir siyasetçinin açıklamaları üzerine o siyasetçiyi hedef alan açıklamalar yapıyorlar. O baskı döneminde olanlardan şikayet edenler bugün devletin televizyonunu partinin televizyonu yapmış durumdalar. Bugün 28 Şubat sürecinde yaşananların muhalefet açısından her gün yaşandığı bir sürece girdik. 28 Şubat’ın geçmişte yarattığı mağduriyetlere hep birlikte tavır almaya devam ediyoruz. Ama 28 Şubat’ın başka mağdurları daha var. Şu anda 28 Şubat davasında içeride insanlar yatıyor. 84 yaşında Çetin Doğan yatıyor. Kimini ben ziyaret ettiğimde yanağı delikti, beslenemiyordu, kanserdi, kimi tek başına yürüyemiyordu. Bu neyin kini? Sen 28 Şubat sürecinin zaten dümen suyuna girdin. Sen Amerikan destekli bir projenin Amerikan destekli bir figürüsün. Af yetkini domuz bağcılara, Sivas canilerine kullanıyorsun. Ama bu insanlara hala kin duyuyorsun. Eğer şu kadarcık vicdan, ahlak, devlet adamlığı varsa yarın af yetkini kullanır bu ayıbı bitirirsin. Bitirmezsen şuranda senin kalp yok, bir taş var.”

thumbnail
İlişkili Haber

Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan: Artık söz bitti

Özgür Özel 28 Şubat komutanları için Erdoğan’dan ‘af’ istedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!