Özlem Zengin: Bana yönelik eleştiriler başörtülü olduğum için

Özlem Zengin, kendisine yönelik eleştirilerin türbanından kaynaklı olduğunu iddia etti.

Özlem Zengin: Bana yönelik eleştiriler başörtülü olduğum için

Bir sosyal paylaşım sitesinde AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e ilişkin sözleri nedeniyle avukat M.Y hakkında İstanbul başsavcılığı tarafından hakaret, Adalet Bakanlığı tarafından ise disiplin soruşturması başlatıldı.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "2 aydır sistematik bir saldırıya uğruyorum. Planlı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Özlem Zengin, kendisine yönelik eleştirilerin türbanından kaynaklı olduğunu iddia etti.

Zengin şöyle devam etti:

Planlı olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin ilk başörtülü Grup Başkanvekili olduğum için diye düşünüyorum. Kafa aynı, hiç değişmiyor.

 Bu nefret öfke, bir hayat tarzına bir itiraz aslında; toplumda bir bölünmeye neden olmak istiyorlar. Başörtülü olmam nedeniyle. Benim üzerimden bir hayat tarzına saldırı var.

28 Şubat yaklaşıyor. Buradaki nefret ve öfke sadece bana değil, bütün AK Partili kadınlara ya da bu tarzı olan kadınlara. Ben gerçeği söylemekle mükellefim.

 ‘Bu yoktur’ dediğinizde kelimelerinizin hiçbir anlamı kalmıyor. Kapaklar yapılıyor, karikatür dergilerinde. ‘İğrenç’ diyeceğim kapaklar.

 Ben bir insanım, tabii ki inciniyorum. Biz Genel Kurul’da 12 saat kalmışız. 12 saatlik konuşmada, günün son konuşması, size saldırı ve tahrikler var.

 Burada bence merhametle meselelere yaklaşmaya ihtiyacımız var.

Kadın hakları savunucusu olduğunu idddia eden Zengin, şu ifadeleri kullandı:

 Ben bunu sadece belli hayat tarzındaki insanlar için de yapmıyorum. Benim gördüğüm şey şu; yere düşseniz ‘acaba hangi partiden’ diye bakıyorlar. Biz bunu yapmıyoruz.

Ben bunu muhalefetten göremiyorum. En üzüldüğüm şey bu terör örgütlerinin önce Meclis’i terörize ederek, sonra Türkiye kamuoyunu manipüle ederek ortaya koyduğu tezlerini gerçekmiş gibi ele alıp bunları işleyen bir muhalefet görüyorum.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada “Bir sosyal paylaşım sitesinde M. Y. isimli kullanıcı tarafından Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e yönelik sarf edilen sözler nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca resen soruşturma başlatılmış olup, şüphelinin kimlik bilgilerinin tespiti ve yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir” denilmişti.