Öztrak: Burunları pudra şekerinden çıkmıyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Saray çevresinde üç ayrı yerden 85 bin lira maaş alanlar olduğunu söyledi "Gözleri doymuyor, burunları da pudra şekerinden çıkmıyor" dedi.

Öztrak: Burunları pudra şekerinden çıkmıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Beştepe çeveresindekilerin üç ayrı yerden maaş alırken, 10 milyon kişinin asgari ücrete talim ettiğini söyleyerek iktidara yüklendi. Öztrak, lüks aracında kokain çekerken yakalanan AK Partili Kürşat Ayavatoğlu'nun "Pudra şekeriydi" savunmasına gönderme yaptı.

Partisinin Adıyaman İl Başkanlığı'nda gündeme ilişkin basın toplantısı düzenleyen Öztrak, aşı tedarikinde sıkıntı yaşanırken futbolculara öncelik verilmesini eleştirdi. "Ekmeğimizi getiren, kapıdan çöpümüzü alan görevliye, öğretmene aşı yok, futbol antrenmanına Ferrari'siyle giden futbolcuya aşı çok" diyen Öztrak, pandemide esnafın durumunu da gündeme getirdi. Öztrak, 1561 işletmenin kepenk indirdiğini söyleyerek, "Paket servisle çarkların dönmesi mümkün değil. Hiçbir şey yapamıyorsanız bari bu işletmelerin banka borçlarının faizini dondurun" dedi. Öztrak şöyle devam etti:

'ESNAFIMIZ DAKTİLO DEĞİL YAZARKASA ATABİLİYORDU'

"Esnafa, emekçiye darbe yapan Erdoğan, şimdi çıkmış Ecevit döneminde atılmayan daktiloyu soruyor. Onun hesabını sen önce yanında gezdirdiğin Saray'ın sadık bekçisine sor. Bakalım o sana ne cevap verecek? 20 yıl önce esnafımız daktilo değil yazarkasa atabiliyordu, ama bugün bıraktık yazar kasa atmayı bir tweet atan, bir bildiri yayımlayan dahi içeri atılıyor. Böylesine bir istibdat ancak darbe rejimlerinde görülür.

Erdoğan hükümeti enflasyonu düşük göstererek başta emekliler ve memurlar olmak üzere sabit gelirli her kesime darbe yapıyor. Milletin boğazından kuru ekmek geçiyorsa aç değildir dediler. Milleti bayat ekmeğe muhtaç ettiler. Saray beslemelerinin Turkcell yönetim kurulundaki ücretlerini avroya endekslemeyi biliyorlar. Yandaşların geçilmeyen köprü ve otoyolu ücretlerini dövize endekslemeyi biliyorlar. Madem öyle emeklinin de bayram ikramiyesini dolara, avroya endeksleyin. İşsiz iş bulamıyor, iş bulan da düşük ücretle sınanıyor. Saray sosyetesi mensupları üç ayrı yerden ayda 85 bin lira kendine maaş bağlarken bugün 10 milyon yurttaşımız asgari ücret civarında bir ücrete talim ediyor. İşte saray sosyetesinin hali bu... Gözleri doymuyor, burunları da pudra şekerlerinden çıkmıyor."

'FETÖ TARZI BİR KUMPAS KURULDUĞU ANLAŞILIYOR'

Öztrak 104 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin yaptığı açıklamaya da değindi. "Bir açıklama üzerinden darbe mağduriyeti çıkarmaya çalışıyorlar" diyen Öztrak, şöyle devam etti:

"Dün emekli amirallerin açıklamasını basına sızdıran gazeteci önemli bazı itiraflarda bulundu. Bu açıklama yayınlanmadan önce Erdoğan'ın bir bakanının da elindeymiş yani ortada Saray'ın dehlizlerine kadar uzanan FETÖ tarzı bir kumpas kurulduğu anlaşılıyor. Bu kumpasa figüran olmayan herkese de baskı uygulanıyor. Türkiye Emekli Subaylar Derneği, sarayın senaryosuna figüran olmayınca hakkında hemen denetim başlatılıyor. Türkiye bu yöntemleri bu kumpasları daha önce de gördü. Biz boşuna demiyoruz, Fethullan Gülen okyanus ötesinde, ama yöntemleri ve fikirleri halen iktidarda. Halen bir darbe korkunuz varsa, bunu dışarılarda aramayın, Saray'ınızın içine ve en yakınlarınıza daha dikkatli bakın. Sarayın bekçisinin muvazzaf generallere 17 sayfalık mektup yazıp, sizi şikayet etme gibi bir huyu var."