Pakistan’da vahşet… ‘Dine saygısızlık’ iddiasıyla öldürüp yaktılar

featured

Pakistan’ın Pencap eyaletinde Sri Lankalı fabrika müdürü Priyantha Diyawadana, dine saygısızlık ettiği iddiasıyla bir grubun saldırısına uğrayarak öldürüldü ve cesedi yakıldı.

Yerel basındaki haberlere göre, Sialkot şehrinde spor ürünleri üreten bir fabrikada müdür olan Diyawadana, dine saygısızlık yaptığı iddiasıyla fabrika çalışanlarının saldırısına uğradı.

Çok sayıda çalışan tarafından dövülerek öldürülen Diyawadana’nın cesedi fabrika dışına sürüklendi ve daha sonra onlarca kişinin önünde yakıldı.

Öfkeli grup, fabrikaya zarar verdi, trafiği durdurdu ve gösteri düzenledi.

Öte yandan, sosyal medyaya düşen görüntülerde, Diyawadana’nın bedeninin fabrikanın dışına çıkarıldığı ve vücuduna sopalarla vurulduğu görüldü.

BAŞBAKAN HAN’DAN SALDIRIYA TEPKİ

Başbakan İmran Han başta olmak üzere çok sayıda siyasetçi olaya tepki gösterdi.

Han, Sri Lankalı müdürün “diri diri yakılmasını korkunç ve Pakistan için utanç günü” olarak nitelendirerek, olayın takipçisi olduğunu ve sorumluların cezalandırılacağını belirtti.

Pencap hükümetinden yapılan açıklamada da olayla ilgili şimdiye kadar 50’nin üzerinde kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Pakistan’da vahşet… ‘Dine saygısızlık’ iddiasıyla öldürüp yaktılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 9 ay önce

  pakistanlılar çok ilkel çok bağnaz bir millettir. batı’nın türk düşmanlığı yüzünden oluşan siyasi konjoktür yüzünden bunlarla aynı saflarda yer almak zorunda kaldık.

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Ne dicen?Oluk oluk hayvan lağımı!

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  Sacmalayip senin vataninda yasayip bebekleri ve ogretmenleri oldurenleri unutmussun. Pakistanda cok duzgun insanlarda var, once kendi ulkemizdeki vatana hainlik icinde olanlarin ilkellik ve bagnazliklarini gormek gerek…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!