Parti sözcüsü bakan gibi geziyor! Kabineye girdi de haberimiz mi yok?

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, bakanmış gibi üniversitede temel atma törenine katıldı. Çelik'e Adana Valisi, Emniyet Müdürü ve Başsavcı da eşlik etti.

Parti sözcüsü bakan gibi geziyor! Kabineye girdi de haberimiz mi yok?

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Çukurova Üniversitesi’nde (ÇÜ) tüm devlet protokolünün de katılımıyla bir dizi temel atma törenine katıldı.

Ç.Ü’de öğrenci yurtlarının yanı sıra Eczacılık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ek Hizmet Binası, Yumurtalık Meslek Yüksekokulu, Teknokent İdare Binası-Kuluçka Merkezi, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kuzey Çarşı, Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Ek Arşiv Binası ve Bakım İşletme Binası-Atölyelerinin temel atma töreni için üniversitenin kongre merkezindeki programa AKP Sözcüsü Çelik’in yanı sıra, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile kamu kurum ve kuruluşlarının yekilileri ile öğrenciler katıldı.

‘YURTLARDA TERÖR ÖRGÜTLERİNE YER YOK’

Terör örgütlerinin, öğrenci yurtlarına sızdığını ve bunun önüne geçmek için her türlü çalışmanın yapılacağını, üniversitelerin mutluluğunun her türlü siyasetin önünde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Çelik, bir milletin sorun çözme kavramının kültür gücü olduğunu söyledi.

Ardından söz alan Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın yaptığı konuşmadan sonra sahneye çıkan protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte butona basarak temel atmayı gerçekleştirdi.

Geçen haftalarda da AKP’li Numan Kurtuluş, Elazığ’da basın toplantısına katılmış, kendisine yer açmak için Elazığ Valisi’nin sandalyesi kaydırılmıştı.