Paşinyan Biden’a duacı

featured

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD’de başkanlık yarışını önde tamamlayan Joe Biden’a gönderdiği kutlama mesajında Beyaz Saray’ın yeni ekibinin tanınmayan Dağlık Karabağ’daki çatışmaları sona erdirmek için etkili adımlar atacağını umduğunu belirtti.

Sputnik’in aktardığına göre, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD’de başkanlık yarışını önde tamamlayan Joe Biden’a gönderdiği kutlama mesajında Beyaz Saray’ın yeni ekibinin resmi olarak tanınmayan Dağlık Karabağ’daki çatışmaları sona erdirmek için etkili adımlar atacağını umduğunu ifade etti.

Paşinyan, Bakanlar Kurulu’nun sitesinde yayınlanan mesajında, “Yönetiminizin savaşı sona erdirmek ve ihtilafı, Artsah (Karabağ) halkının kendi kaderini tayin hakkının gerçekleşmesi yoluyla güvenliğini sağlamaya dayalı kapsamlı çözüme kavuşturmak için etkili adımlar atacağı konusunda umut doluyum” ifadelerini kullandı.

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümünde ABD’nin Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu eş başkanı rolüne büyük önem verdiğini kaydeden Paşinyan, Biden’ın ayrıca Ermeni-Amerikan dostluğunun güçlendirilmesine ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliğine büyük katkı sağladığını vurguladı.

Paşinyan Biden’a duacı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!