VİDEO- Pazarcılar AKP’li belediyeyi bastı

Derince ilçesi Yenikent mahallesinde zabıtaların pazar açtırmadığı esnaf, AKP'li Derince Belediyesi'ni bastı. Olay büyüyünce polis biber gazıyla pazarcılara müdahale etti.

Kocaeli’nin Derince İlçesinde hareketli dakikalar yaşandı. Yenikent Mahallesinde bulunan eski Pazar yerinde pazar açamayan pazarcılar AKP’li Derince Belediyesini bastı.

Sabah saatlerinde tezgah açmak için eski pazar yerine gelen esnafın tezgah açmasına zabıtalar ekipleri izin vermedi. Derince Belediyesi, pazarcıların kapalı Pazar yerinde tezgah açmasını istedi pazarcılar ise buna karşı çıktı.  Bunun üzerine eski pazar yerinde esnaf zabıtalar arasında sert tartışma yaşandı. Esnaf belediye yetkililerine tepki göstermek için Yenikent Mahallesi’nden yürüyerek Derince Belediyesi’ne geldi. Belediye önünde toplanan pazarcılara ise polis müdahale etti. Polisin sıktığı biber gazında çok sayıda pazarcı esnafı etkilendi.

Kocaelikoz.com’un aktardığına göre, Derince Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, pazarcıların 2 ay daha eski pazar yerinde tezgah açılmasına izin verileceğini ve pazarcılarla görüşmelerin devam edeceğini ve ortak noktada bir araya geleceği bildirildi.