‘Pelikanvari bir operasyon… Bakan Gül’ü tasfiye etmek için gözü kararttılar’

'Çetinceviz çıktı, sindirilmesi zor bir demir leblebi... Fakat karşısındaki dar kadrocu klik de kavi, diş geçirmede tecrübeli. Ve Bahçeli'nin uygun görmediğini söylemesine rağmen, bir kabine değişikliğinde Gül'ü tasfiye hesabına girecek kadar da gözü karartmış...'

‘Pelikanvari bir operasyon… Bakan Gül’ü tasfiye etmek için gözü kararttılar’

AKP içindeki dar kadrocu bir kliğin bir kabine değişikliğinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü tasfiye hesabına girecek kadar da gözü kararttığını belirten Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Gül’ün de kolay lokma olmayacağını iddia etti.

Beki’nin “Bakan Gül kolay lokma çıkmadı” başlıklı yazısının satırbaşları şöyle:

“(…) Kabine revizyonu öncesinde düğmeye basılmış, FETÖ’den kopyalama Pelikanvari bir operasyonla suyu ısıtılmaya başlamıştı…

Bakanı sahiplenen bir karşı atak da hemen devreye girdi, “Abdülhamit Gül’ü yedirmeyiz” pankartları açıldı sosyal medyada.

Bir ‘yeme’ operasyonuyla karşı karşıya kaldığını destekçileri bile çakmışken Bakan Gül mü çemberin daraldığını, çanların bu sefer kendisi için çaldığını anlamayacak?

Dün sert bir çıkışla yarma harekatına girdi. Fakat ‘Halep oradaysa arşın burada’ dikliğiyle kafa tutması bir ilk.

Şu salvosu, FETÖ’yü özel ajandalar için araçsallaştıran saldırılara aynı zamanda bir meydan okuma:

“FETÖ ile mücadele FETÖ’cü yöntemlerle yapılamaz. Nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bu FETÖ’nün bir tezahürüdür. Daha düne kadar FETÖ ile aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün utanmadan çıkıp FETÖ’yle mücadele dersi vermeye kalkmasınlar…”

Mücadelenin “FETÖ’cülerin yaptığı gibi herkesi aynı çuvala koyarak değil sadece ve sadece hukuktan ve anayasadan emir alarak yapıldığı”nı haykırması, boşuna değil. Kolay lokma olmayacağı mesajını veriyor.

Çetinceviz çıktı, sindirilmesi zor bir demir leblebi…Teslim bayrağı yerine direniş hattı çekti, dayatmalarına boyun eğmesini bekleyenlere başkaldırıyor.

Fakat karşısındaki dar kadrocu klik de kavi, diş geçirmede tecrübeli. Ve Bahçeli’nin uygun görmediğini söylemesine rağmen, bir kabine değişikliğinde Gül’ü tasfiye hesabına girecek kadar da gözü karartmış…

Nasıl bir rahatsızlık verdi, nerede ters düştüyse artık, siyasi kariyerini topun ağzına koymakta kararlı gibiler.

Kim baltayı taşa vurdu, kim sert kayaya çattı, Hanya’yı Konya’yı görürüz üç vakte.”