Pentagon’dan ‘darbe’ açıklaması… ABD Genelkurmay Başkanı: Trump’ı Beyaz Saray’dan çıkarmak bizim görevimiz değil

featured

Tarihi seçimin yaşandığı ABD’de darbe tartışmalarıyla ilgili ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley’den açıklama geldi. Milley, “Herhangi bir huzursuzluk anında ABD ordusunun hiçbir rolü olmayacak, Trump’ı Beyaz Saray’dan çıkarmak bizim görevimiz değil” dedi.

ABD’de başkanlık seçimleri heyecanlı anlara sahne oluyor. ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratların adayı Joe Biden arasındaki çekişme üç eyalete kadar düşerken, ordunun darbe yapacağı tartışmaları gündeme geldi. ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley’in geçtiğimiz hafta sonu üst düzey generaller ve haber sunucularıyla gizli bir video-toplantı gerçekleştirdiği iddia edildi.

DARBE SÖYLENTİLERİ BOŞ ÇIKTI

ABD basını, Genelkurmay Başkanı Milley’in, ülkede başkanlık seçimlerine askeri müdahalenin olacağı yönündeki spekülasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Milley, “Herhangi bir huzursuzluk anında ABD ordusunun hiçbir rolü olmayacak, Trump’ı Beyaz Saray’dan çıkarmak bizim görevimiz değil” dedi. ​Milley, aynı zamanda etrafta Ulusal Muhafız birliklerinin görülmesinin mümkün olduğunu, bunun eyalet valilerinin talebine bağlı olduğunu ifade etti.

Pentagon’dan ‘darbe’ açıklaması… ABD Genelkurmay Başkanı: Trump’ı Beyaz Saray’dan çıkarmak bizim görevimiz değil

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Corrupted USA! Halimize şükrediyorum bunları gördükçe. Bu sefiller bir de dünyaya “demokrasi” ihraç ediyor… Yersen! Besili domuz sürüsünden bilişsel hiçbir farkı olmayan bir toplum. Mafya çete devlet. Katliam sevdalısı barbar bir ordu. Tarikatlaşmış gruplar. Bütün rezillikleri bünyesinde toplamış. Sadece Obama iblisini melekmiş gibi sunan binlerce sözde aydın odaklar dahi bunların ne derece gerçeklikten, akıldan, bilinçten uzak olduklarının ispatı. Dünyanın ve insanlığın başına gelen en büyük felaket ABD.

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Kendiniz icin istediginizi baskasi icin de istediginiz gun super devlet olabilirsiniz..Tum dunyada halkin sectigi baskanlari indirip kendi adaminizi getirmek icin yemediginiz nane yok! Sonra cikip trumpi beyaz saraydan cikarma gorevimiz yok diyorsunuz..Olamaz tabii ki de..Secim, secim, secim..Secildiyse nereye cikaracaksin zaten..Secilmediyse kendi iner zaten..Bu nasil bir demokrasi ulkesi anlasilir sey degil.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!