Perinçek: Berat Albayrak'ın açıklamaları devrim habercisi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarını "devrim habercisi "olarak değerlendirdi. Perinçek, “En son Maliye Bakanımız üretim ve istihdamla ekonomik meselelerin ancak çözüleceğini ilan etti ve mevcut uygulanan sistemin de sürdürülemez olduğunu söyledi. Bu bir devrim habercisidir.” ifadelerini kullandı.

Perinçek: Berat Albayrak'ın açıklamaları devrim habercisi
Perinçek: Berat Albayrak'ın açıklamaları devrim habercisi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarına destek vererek, “bu bir devrim habercisidir” ifadelerini kullandı. 

RS FM'de yayımlanan Ali Çağatay’la Seyir Hali programına konuşan Perinçek, “En son Maliye Bakanımız üretim ve istihdamla ekonomik meselelerin ancak çözüleceğini ilan etti ve mevcut uygulanan sistemin de sürdürülemez olduğunu söyledi. Bu bir devrim habercisidir. Ekonomi neydi? 1980’den sonra kurulan Turgut Özal’ın önderliğinde kurulan, Dünya ekonomisiyle bütünleşme denen program ve sıcak para peşinde koşma bitti. Maliye bakanının kendisi sürdürülemez dedi. Üretim ve istihdam odaklı ekonomi bizim, Vatan Partisi’nin, programının başlığı. Bu durum hızla Vatan Partisi’ne bir yönelişi de getiriyor.” ifadelerini kullandı. 

Hazine ve Maliye Başkanı Berat Albayrak CNN Türk'te katıldığı programda "Türkiye şu anda dünyada en devrimci ülkelerden biri. Bu adaletsiz, bu haksız sisteme başkaldırıyor." ifadelerini kullanmıştı. 

KÜTAHYALI DA DEVRİM DEMİŞTİ

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı da Türk Lirası'nın yabancı paralar karşısında tarihi zirvelerle büyük değer kaybetmesini ekonomiyi dönüştürecek bir "devrim" olarak nitelendirmişti. 

TESEV'E BAĞIŞ YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Hazine ve Maliye Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün George Soros'un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı'nın finanse ettiği TESEV’e 1 milyon 186 bin 278 lira 15 kuruş tutarında şartlı bağışta bulunduğu ortaya çıkmıştı. TESEV’in 2019 Faaliyet Raporu’na göre; 8 Ekim 2018 tarihinde gönderilen bağışın yaklaşık 927 bin lirası harcandı, henüz gerçekleştirilmeyen proje faaliyetlerine tekabül eden tutar ise 259 bin 99 lira 13 kuruş.