Perinçek partisindeki istifaları yorumladı: PKK'nın, FETÖ'nün dostları...

Aydınlık hareketinde sembolleşmiş ve önemli görevlerde bulunmuş Mehmet Bedri Gültekin, Hıdır Hokka, Yıldırım Koç, Hikmet Çiçek gibi isimler istifa etti. Perinçek istifa edenleri "Biden'in, PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar" olarak niteledi.

Perinçek partisindeki istifaları yorumladı: PKK'nın, FETÖ'nün dostları...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk TV'de Eren Eğilmez'in moderatörlüğünde Nagehan Alçı, Cem Küçük ve Gökhan Hacır'ın sorularını yanıtladı.

Vatan Partisi'ndeki istifaları değerlendiren Perinçek, istifa edenleri parti üyelerini "PKK ve FETÖ dostu" olmakla suçladı.

Perinçek şunları söyledi:

"Türkiye'de en çok izlenen insan Doğu Perinçek. Vatan Partisi şu anda çığ gibi büyüyor. Mardin, Hakkari, Yüksekova, Aydın, Balıkesir Türkiye'nin her yerinde büyüyor. PKK'nın çatısı altında olan sol ile tabii ki karşı karşıyayız. Onlar niye beni benimsesin. Sizin bahsettiğiniz şahıslar da Vatan Partisi'nin 'HDP kapatılsın' programına karşı çıkan, Türk milletiyiz kavramını dışarı çıkartan Biden'in, PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar. 10 tanesi medyadan açıklama yaptı, partimize bağlıyız diye, 29 tanesi partiden ayrılmış insanlar, bir kısmı da hala konuşulan insanlar.

"Esas olarak partinin HDP kapatılsın tavrına karşı koyan insanlardır. Onlar partimiz için ayak bağı. Parti programına karşı olduğu için haysiyet kuruluna verip atarız. Türk milletiz kavramına karşı çıkmışlardır. Türk milleti olduğumuz için Kürdistan programını bozduk. Türk Milletiyiz kavramı bizim için vazgeçilmez kavram. 108 değil 108 bin kişi 'Türk milletiyiz' kavramına karşı çıksın hiç fark etmez, atarız. Burada partinin oybirliği kararı söz konusu. Vatan Partisi bu tür eğilimler çıktığı zaman onları eğitmeyi çalışır. En son 4-5 gün içinde 700 kişiyi topladım zum üzerinden. Benim karşıma sahte solu getirmeyin. Orada bizim duruşumuz son derece önemlidir. Ben 1968 gençlik hareketin lidereyim."