Piiz grubunun bateristine yumruklu saldırı: Yoğun bakımda

Rock müzik grubu üyesi Mehmet Dudarık (38), konser verdikleri eğlence mekanında dans ederken ayağına bastığını iddia eden B.K.K.'nın yumruklu saldırısı sonucu ağır yaralandı. Dudarık, yoğun bakımda yaşam savaşı verirken, B.K.K. ise gözaltına alındı. Piiz grubunun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Mehmet Dudarık'ın bilincinin açıldığı ve durumunun daha iyiye gittiği bildirildi.

featured

Ankara’da Rock müzik grubu Piiz, 14 Aralık’ta Çankaya ilçesindeki eğlence mekanında konser verdi. Konserin ardından grubun davulcusu Mehmet Dudarık, sahneden inerek, konseri izleyenler arasında bulunan çocukluk arkadaşı O.O ile dans etmeye başladı. Bu sırada kalabalık arasında bulunan B.K.K., Dudarık’a, ayağına bastığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Kısa süreli gerginliğin ardından Dudarık, dışarıya çıktı.

Dudarık, eğlence mekanının önünde telefonla konuşurken dışarıya çıkan B.K.K.’nın yumruklu saldırısına uğradı. Başına aldığı yumruk darbesiyle düşen Dudarık, yerde de defalarca yumruklandı. Ağır yaralanan Dudarık, arkadaşları tarafından Ankara İbn-i Sina Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Dudarık, yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor. Olayın ardından B.K.K. ise polis tarafından gözaltına alındı.

‘MEHMET MS HASTASI’

Piiz grubunun gitaristi Doğa Usta, Mehmet Dudarık’ın MS hastası olduğunu, başına aldığı darbe sonucu hastalığının da tetiklendiğini söyledi. Arkadaşının hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Usta, “Tanımadığı bir şahıs Mehmet’in yanına doğru yanaşıyor. Mehmet’in ona çarpmasını sağlıyor. Çarptıktan sonra ayağını gösteriyor, ‘niye ayağıma basıyorsun’ diyor. Mehmet sürekli özür diliyor, ‘özür dilerim kardeşim, bilerek olmadı bastıysam da’ diyor. Ama saldırgan tartışmayı uzatmaya devam ediyor. Sonra olay kapanıyor gibi gözüküyor. Sonra Mehmet dışarı çıkıyor. Mehmet telefonla konuşurken arkadan birisi geliyor ve yumrukla saldırıyor, yere düşürüyor. Yerde yumruklamaya devam ediyor. Yani inanılır gibi değil” dedi.

Usta, Mehmet’in yanında eğlendiği çocukluk arkadaşı O.O.’nun da aynı kişi tarafından saldırıya uğradığını söyleyerek, “Diğer arkadaşına da yumruk atıyor. Mehmet’in arkadaşının elmacık kemiği patlamış, yüzünde kırık varmış onun da. Biz hala şoktayız” diye konuştu.

SALDIRI ANI KAMERADA

Öte yandan Dudarık’ın yumruklu saldırı sonucu yaralandığı olay güvenlik kameralarına yansıdı. İçerideki görüntüde B.K.K.’nın kalabalığın arasında yumruk salladığı görüldü. Dışarıdaki görüntüde ise B.K.K.’nın, hızla gelip telefonla konuşan Mehmet Dudarık’ın kafasına yumruk attığı, yerde de yumruklamaya devam ettiği görüldü.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

B.K.K., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ankara Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “15.12.2022 günü ilimiz Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında verdikleri konser sonrası Piiz grubu üyesi müzisyen M.D.’yi, arkadaşının ayağına basılması gerekçesiyle çıkan tartışmada darp eden B.K.K. adlı şahıs, 16.12.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Müzisyen M.D.’nin ise hastanede tedavisine devam edilmektedir” denildi.

‘DURUMU İYİYE GİDİYOR’

Öte yandan Piiz grubu bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Mehmet ‘in bilinci açık şu an, gün geçtikçe daha iyiye gidiyor durumu. Bilgi edindikçe sizinle paylaşacağız. Bütün iyi dilekleriniz ve mesajlarınız için teşekkür ederiz” denildi.

‘BİLİNCİ AÇIK VE KONUŞABİLİYOR’

Piiz grubunun gitaristi Doğa Usta, Dudarık’ın halen yoğun bakımda olduğunu belirterek, “Biraz önce yanına girebildim. Bilinci açık yoğun bakımdaki tedavileri devam ediyor. Hafta sonu olduğu için henüz doktorlarından tam bilgi almış değiliz. Ama arkadaşımızın şu anda bilinci açık ve konuşabiliyor. Bunalmış biraz. Her şeyin tam olarak farkında da değil. Biraz uykulu gibi bir hali var. Çok fazla da konuşturmadılar. Hastaneden ne zaman çıkacağına dair bir bilgimiz yok maalesef, biz de doktorlarından haber bekliyoruz” dedi.

‘ŞİDDET HER YERDE’

Usta, saldırganın tutuklanmasıyla ilgili de, “Umuyoruz adalet yerini bulur. Bir sürü açıdan düşünüyoruz. Olayı da her yerde gördükçe daha bir canımız sıkılıyor. Bu konu özelinde söylemiyorum ama şiddet her yerde. Bunun sanatla alakası yok; doktora da şiddet var, kadına da şiddet var, herkese şiddet var ve bunlar için bir an önce çözüm bulunması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ESKİŞEHİR’E SEVK EDİLDİ

Piiz grubunun Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Şükürler olsun ki Mehmet hayati tehlikeyi atlattı ancak Ankara İbn-i Sina Hastanesi’nde anestezili kapalı MR çekilemediği için atak önleyici ilaç vererek kara yoluyla Eskişehir’e götürüyoruz. Tedavisine Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yatılı olarak devam edilecek” denildi.

Piiz grubunun bateristine yumruklu saldırı: Yoğun bakımda

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Bu tipler arkadan veya aniden saldırıp insan diye etrafta dolaşırlar. Yüzyüze gelip meydan okuyamazlar. Çünkü çok korkarlar

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!