PKK elebaşıyla FETÖ firarileri nerede buluştu?

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen ve internet üzerinden yayın yapan kanal, firari FETÖ'cüler ile PKK terör örgütü elebaşlarını aynı ekranda buluşturdu.

PKK elebaşıyla FETÖ firarileri nerede buluştu?

MedyaHaber adıyla yurtdışından internet üzerinden yayın yapan kanala terör örgütü PKK/KCK elebaşı Zübeyir Aydar çıkarıldı. Programın diğer konukları ise eski Sabah yazarı firari FETÖ sanığı Ergun Babahan ile Erdal Er ve Celal Başlangıç oldu.

Üç isim yayında PKK'lı Zübeyir Aydar'a sorular yöneltti ve yorumlarda bulundu. Programda Aydar, Türkiye'yi tehdit eden açıklamalar yaptı.

TÜRKİYE'YE TEHDİT

Zübeyir Aydar, "ittifaklar" konusunda da "İstanbul seçimlerinde HDP olmadan kazanılmayacağı görüldü. Türkiye'de demokratik bir muhalefet kurulucaksa, her konuda muhalefet olunması gerekir. Demokrasi cephesi denildiğinde prensiblerin konuşulup ona göre hareket etmek gerekir" dedi.

FETÖ'NÜN MEDYA YAPILANMASI

Yurtdışında FETÖ'nün yayın organı Ahval'da yazan Babahan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 35 gazeteci ve akademisyen arasında yer alıyordu.

Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu konvoya yönelik gerçekleşen silahlı saldırı sonrası attığı tweet nedeniyle de Ergun Babahan hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Babahan söz konusu mesajında "Faşizme destek veren herkes bedelini ödeyecektir. Buna Kılıçdaroğlu da dahil. Bu henüz başlangıç..." ifadelerini kullanmıştı.

2019 yılında da ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Ergun Babahan'ın "Türkiye halkları Bahçeli'siz bir siyaset dönemine hazır olmalı" tweetini beğenince Ankara İle Washington arasında soğuk rüzgarlar esmişti. Büyükelçilik "yanlışlıkla beğendik" diyerek özür dilemişti.