PKK-FETÖ iş birliği İçişleri kitabında

FETÖ ve PKK arasındaki iş birliği İçişleri Bakanlığı’nın 6 dilde hazırladığı “Fetullahçı Terör Örgütü” kitabında da anlatıldı. Buna göre 15 Temmuz darbe girişimine zemin hazırlamak için HDP Ağustos 2015’ten itibaren “öz yönetim” ilan etmeye, PKK da terör eylemlerini il ve ilçe merkezlerinde yaygınlaştırmaya başladı.

PKK-FETÖ iş birliği İçişleri kitabında

FETÖ-PKK iş birliği ilişkin detaylar İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Daire Başkanlığı’nın kitabında yer aldı. 6 dile çevrilen FETÖ kitabında, FETÖ-PKK ittifakı anlatılıyor.

ÖCALAN, ÖNDER VE DEMİRTAŞ’IN MASASINDA FETÖ VARDI

Yenişafak’ın manşete taşıdığı habere göre, 15 Temmuz öncesi FETÖ-PKK iş birliğine dair çeşitli emare ve bulgular olduğu aktarılırken, ilk emare olarak 18 Mart 2013’te bebek katili PKK elebaşı Abdullah Öcalan, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP’li Sırrı Süreyya Önder arasında gerçekleşen görüşme gösterildi. Burada iki örgüt arasında “karşılıklı yanlış anlaşılma” olduğu gündeme geldi. İmralı görüşmelerinin, ittifak girişimlerinin vücut bulduğunu göstermesi açısından dikkat çekici olduğu vurgulandı.

FETÖ-PKK İŞ BİRLİĞİNİN ZİRVESİ

2014’ten 15 Temmuz 2016’ya kadar bazı gelişme ve açıklamalara yer verilen kitapta, PKK elebaşlarından Duran Kalkan’ın Türkiye’de darbe olacağına dair açıklamalarının, FETÖ-PKK ilişkisinin zirve noktalarından biri olduğu belirtildi. 

PROPAGANDA DİLİ AYNI

“Türkiye sivillere ağır silahlarla müdahale ediyor” propagandası ve “ülkede iç savaş yaşanıyor” imajı ile darbe girişimine entelektüel ve politik zemin hazırlamaya çalışıldığının vurgulandığı kitapta, 15 Temmuz sonrası FETÖ-PKK söylemlerindeki benzerliğe de dikkat çekildi. PKK elebaşlarından Cemil Bayık’ın, darbe girişiminin FETÖ tarafından yapıldığı iddialarının tamamen yalan olduğu, FETÖ’nün böyle bir örgütlenmesinin olmadığı ve FETÖ üyelerinin tasfiyesine meşruiyet sağlamak maksadıyla bunların söylendiğini iddia ettiği aktarılırken, bu açıklamaların, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in açıklamalarıyla uyumlu olduğu kaydedildi.