PKK’yı eleştirdiği için hedef gösterilen Levent’ten açıklama

Haluk Levent'in PKK'yı eleştirdiği mesajlarını silmesi üzerine Nedim Şener 'Linçten dolayı silmek zorunda kaldı' dedi. Levent ise küfürlü yorumları gerekçe gösterdi.

PKK’yı eleştirdiği için hedef gösterilen Levent’ten açıklama

HDP Diyarbakır İl Binası önünde, terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için eylem yapan annelerden sanat camiasına çağrı yapıldı. Haluk Levent, PKK zulmüne kayıtsız kalmayan az sayıdaki sanatçıdan biri oldu.

Levent, sosyal medya hesabından hem PKK’yı kınayan hem de HDP mağduru annelere destek veren paylaşımlarda bulundu. Terör örgütü yandaşları Haluk Levent’e yönelik saldırı başlattı. Sosyal medyada linç edilen Haluk Levent, “Kahrolsun PKK ve bütün destekçileri! Dedim! Takipçilerim bakalım düşecek mi? Bu arada senin sayfanda bir tane yolsuzluk bir tane hukuksuzluk bir tane küçük çocuklara tecavüz kınama görmedim. Çünkü insani değerlerimiz başka. Biraz tutarlı olsak biraz ya azıcık” şeklinde tepki gösterdi. Haluk Levent küfürlü yorumlar gerekçesiyle tweet’lerini sildi.

Levent’in mesajlarını silmesinin ardından gazeteci Nedim Şener, sosyal medya hesabından “Sevgili @haluklevent PKK’ya terörist dediği için, ‘annelerin yanındayım’ dediği için yediği linçten dolayı twitlerini silmek zorunda kaldı. Bu örnek bile ifade özgürlüğü diye yırtınan sosyal medyanın terörist sevicilerinin ikiyüzlülüğünü tahammülsüzlüğünü gösteriyor. SEN SUSMA” mesajı paylaştı.

Levent, “Sevgili Nedim ! Bugün de twitte yazdım. Twitlerin altı küfür doluydu ve sildim. Yanlış anlaşılmasın. Fikrim net! Ben Gıybet ananın gözyaşlarını nasıl önemsemişsem bu anneler de benim annemdir. Acı çeken ve hakkını arayan tüm mazlum anneler gibi bu annelerimizin de yanındayım.” mesajıyla Şener’e yanıt verdi.