Polis okulundaki intikam yeminine soruşturma

Bir polis okulunda çekilen 'yemin' görüntüleri tartışmalara neden oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 'gerekli işlemler yapılmış ve idari tedbirler alınmıştır' denildi.

Polis okulundaki intikam yeminine soruşturma

Sosyal medyada bir polis akademisinde çekilen görüntüler büyük bir tartışma başlattı. Akademi öğrencilerine ‘intikam yemini’ ettirilen görüntülerle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), açıklamada bulundu.

‘GEREKLİ İŞLEM YAPILDI’

Görüntülerin iki yıl önce çekildiği belirtilen açıklamada, “Videonun ilk kez 24 Mart 2017 tarihinde sosyal medyada paylaşıldığı ve söz konusu görüntülerin Mart 2017 tarihinde bir polis okulumuzda çekildiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak ilk tespit hitamı Bakanlık Makamının tasarrufları ile gerekli işlemler yapılmış ve idari tedbirler alınmıştır” denildi.

SOYLU: ORADAKİ YÖNETİMİ DEĞİŞTİRDİK

Katıldığı bir canlı yayın programında video İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da soruldu. Soylu, “Bu videodan haberimiz oldu. İki yıl önce de bu video yayınlandı. Video yayınlanır-yayınlanmaz biz hemen reaksiyonumuzu gösterdik ve gereğini yaptık. Belki o yöneticinin de haberi olmamıştır çünkü oradaki yönetimi değiştirdik” dedi.