Polis ve bekçiden sokak ortasında dayak: Seni öldürürüm

featured

Aydın’ın Efeler ilçesinde, polis ve bekçi bir genci tehditler ve küfürler savurup darp etti. Görüntüler mahalle sakinleri tarafından kaydedildi. Valilikten yapılan açıklamada dur ihtarına uymayan kişiyi darp eden komiser yardımcısı ve bekçi hakkında soruşturma açıldığı belirtildi.

CHP’li eski vekil, gazeteci Barış Yarkadaş, Aydın’da yaşayan bir kişinin kendisine gönderdiği bir videoyu paylaştı. Paylaşılan videoda polisin bir genci tokatlayıp ardından ‘seni öldürürüm’ dediği duyuluyor.  

Yarkadaş Twitter hesabından paylaştığı videoya şu notu düştü: 

“Bu videoyu Aydın’da yaşayan bir yurttaşımız yolladı. Yer; Aydın Efeler Orta Mahalle… Polis ve bekçi, bir genci tokatlıyor. Polis bir süre sonra geri geliyor ve gence “Seni öldürürüm” diyor. İşkence sokağa taşınmış… Polisteki cürete bakın. Hukukun kalmadığını bildiği için rahat!”

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA AÇILDI

Aydın’ın Efeler ilçesinde uygulama noktasında “Dur” ihtarına uymayarak kaçan alkollü sürücüye görevli polis memuru tarafından tokat atılması hakkında Aydın Valiliğinden açıklama geldi.

Olaya karışan güvenlik güçleri hakkında idari soruşturma açıldığı belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

*06.12.2021 günü saat 22.30 sıralarında Orta Mahalle civarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında çok sayıda ekibin katılımıyla yapılan kapama planı uygulaması esnasında bir şahsın motosikletiyle beraber uygulama noktasında durmayarak kaçtığı görülmüş, kovalama neticesi şahıs Zafer Mahallesi 143 sokak üzerinde ekiplerimizce yakalanmıştır.

*Şahsın 0,89 promil alkollü olduğu anlaşılmış, konu ile ilgili olarak trafik açısından gerekli idari işlem uygulanmıştır.

*Bazı sosyal medya hesapları ve basında olayın bir kısmı ile ilgili ortaya çıkan görüntülerde güvenlik personelinin vatandaşımıza yönelik uygunsuz davranışlarının görülmesi üzerine konuya müdahil olan bir Komiser Yardımcısı ile bir Çarşı ve Mahalle Bekçisi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

Polis ve bekçiden sokak ortasında dayak: Seni öldürürüm

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!