Prens Harry kraliyet hayatını 'hayvanat bahçesi'ne benzetti

Prens Harry, kraliyet ailesindeki yaşantısıyla ilgili "The Truman Show ile hayvanat bahçesinde olmanın karışımı gibi bir durum" ifadelerini kullandı.

Prens Harry kraliyet hayatını 'hayvanat bahçesi'ne benzetti

Kraliyet ailesindeki görevlerini bırakarak eşi ve çocuğuyla ABD’ye yerleşen Prens Harry, uzun müddet konuşulan ve ailesiyle ipleri kopma noktasına getiren Oprah Winfrey röportajından sonra yine gündemde.

Eşi Meghan Markle ile birlikte ikinci çocuklarını kucaklarına almaya hazırlanan Prens Harry, Dax Shepard’ın Armchair Expert isimli podcast programına konuk oldu. Kraliyet ailesindeki ömrünü ‘The Truman Show’ sinemasına ve hayvanat bahçesinde yaşamaya benzeten Harry, çocukluk devriyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Prens Harry, “Kimseyi suçlamıyorum. Parmağını bir şahsa doğrultup onu suçlamak gerektiğini düşünmüyorum. Lakin husus ebeveyn olmaya geldiğinde, anne ve babamın yaşadığı sorunlar nedeniyle ben de acının ve ızdırabın kimi tiplerini deneyim ettim. Bu yüzden bu döngüyü kırmak ve aileme geçirmemem gerektiğine emin olmam gerekiyordu. Genetik olarak aktarılan pek çok acı ve külfet var. Ebeveyn olarak, ‘Bu benim başıma geldi lakin senin de gelmemesi için elimden geleni yapacağım’ dememiz gerekiyor” dedi.

‘PERDENİN ARDINI GÖRDÜM’

Sözcü'nün aktardığı habere göre, 20’li yaşlarındayken Kraliyet vazifesi üstlenmek istemediğini fark ettiğini belirten Prens Harry, annesi Prenses Diana’nın başına gelenlerin bunu görmesini sağladığını vurguladı.

Harry, “Perdenin ardında olanları gördüm. Nasıl bir iş modeli olduğunu, operasyonların nasıl yürüdüğünü biliyorum ve bunun bir modülü olmak istemiyorum. Bu The Truman Show ile hayvanat bahçesinde olmanın karışımı üzere bir durum” diye konuştu.

‘TERAPİYLE BAŞIMI KUMDAN ÇIKARDIM’

Ruhsal yardım aldığı süreçten de bahseden Prens Harry, “Meghan, denetim edemediğim şeylerin bana ziyan verdiğini söyleyebiliyordu. Terapi sayesinde başımı gömdüğüm kumdan çıkarabildim. Modülleri birleştirmeye başladım ve babamın ailesinin ona davrandığı üzere bana davrandığını gördüm. Pekala ben bunu kendi çocuklarım için nasıl değiştirecektim? İşte buradayım, ailemi alıp ABD’ye taşındım. Plan bu değildi fakat bazen ailenizi ve ruh sağlınızı ön plana koyarak kararlar almanız gerekiyor” sözlerini kullandı.

ABD’de yaşadığı özgürlük hissini anlatan Prens Harry, “Kafamı kaldırıp farklı hissedebiliyorum. Hem benim hem de Meghan’ın omuzlarındaki yük kalktı. Etrafta özgürce yürüyebiliyor, Archie’yi bisikletimin ardına alıp gezebiliyorum. Daha evvel bunu yapma talihim olmamıştı” dedi.