Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u ölümle tehdit eden kişi serbest kaldı: Durmak yok yola devam

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'un ofisinin önüne dana dili bırakılması olayının şüphelisi ve sosyal medyada ölüm tehditleri savuran M.Y. serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasının ardından "Durmak yok, yola devam" paylaşımında bulundu. Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, "Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar serbest bırakanların sorumluluğundadır" diye tepki gösterdi.

featured

Koronavirüs salgını hakkında bilgiler paylaşan ve aşı karşıtlarının hedef aldığı Prof. Dr. Esin Şenol, ölüm tehdidi aldığını ve ofisinin kapısına 2 tane dana dili bırakıldığını açıklamıştı.

Kendini sosyal medya hesabında “avcı” diye tanımlayan ve silahlı pozlar veren şüphelinin, yapılan teknik takibin ardından Prof. Dr. Esin Şenol’un ofisinin olduğu binaya kadar geldiği, o anları “Av oyunu” diyerek sosyal medyada paylaştığı tespit edildi.

Cinayet planladığı iddia edilen şüphelinin, Prof. Dr. Esin Şenol’un o saatlerde orada bulunmamasından dolayı planını gerçekleştiremediği öne sürüldü.

‘SERBEST KALDI, ‘DURMAK YOK YOLA DEVAM’ DEDİ’

Sosyal medyada şüpheli mesajları bulunan ve Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin önüne gittiği belirlenen M.Y’nin serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Hakkında inceleme başlatılan ve Eskişehir Adliyesi’nde ifade veren M.Y.’nin sosyal medya paylaşımında, “Hakkımda çıkan ‘gözaltına alındı, her yerde aranıyor’ haberleri asılsızdır. Bugün Eskişehir adliyesine davet edilmem üzerine icabet ederek gittim gereğini yaptık ve kaldığımız yerden daha güçlü bir şekilde durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı.

ŞENOL: OLACAKLAR SERBEST BIRAKANLARIN SORUMLULUĞUNDADIR

Gelişmelerin ardından Esin Davutoğlu Şenol, “Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar serbest bırakanların sorumluluğundadır…İnsanların hayatına mal oluyorsunuz Fikrini sevmediğiniz insanlara şiddete azmettirip, cinayet kurgularını alkışlıyorsunuz. Canileri alkışlıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘İLK KİŞİ ANKARA’DA ÖLMÜŞ OLACAK İKİNCİSİ İSTANBUL’DA’ YAZMIŞTI

Şüpheli M.Y.’nin 28 ve 29 Temmuz 2022 tarihlerinde yaptığı paylaşımlarında, “Geldim dairenin kapısı açık bekliyorum, buralarda ya da evin orada olacağım…Oyunda ilk iki kişi Ankara’da ölmüş olacak. Oyunun ikinci bölümü İstanbul’da olacak. Adım adım, saat saat, bu oyun çok eğlenceli olacak…” gibi ifadeler kullandığı, kendisini “Avcı” olarak tanıtıp, “Av oyunu”, “Şehirde av”, “Kanlı şölen” gibi etiketlere yer verdiği görülmüştü.

Bir paylaşımında Esin Davutoğlu Şenol’a da benzeyen resmin aralarında bulunduğu 3 resim paylaştığı görülen şüphelinin, bu paylaşımıyla cinayeti planlandığı kişileri ilan ettiği öne sürülmüştü.

thumbnail
İlgili haber

Tehdit alan Prof. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına dana dili atıldı! Paylaşımları tüyler ürpertti…

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u ölümle tehdit eden kişi serbest kaldı: Durmak yok yola devam

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 ay önce

  Sayın Şenol’un başına gelenleri kınıyorum ve konunun hiç kimseye bir zarar gelmeden acilen çözümlenmesini diliyorum. Ama bu haberin veriliş şekli nedir be kardeşim? “Koronavirüs salgını hakkında bilgiler paylaşan ve aşı karşıtlarının hedef aldığı Prof. Dr. Esin Şenol” diye olay peşin peşin korona aşısı olmak istemeyenlerin üzerine yıkılmak isteniyor. Hem insanları aşı karşıtı diye yaftalamak nasıl bir rezilliktir? Ben kesinlikle aşı karşıtı değilim ama korona aşısı konusunda kamuoyunun kandırıldığını düşünüyorum ve korona aşısı olmuyorum. Bunlar farklı şeyler. Artık anlamanız lazım.

 2. 2 ay önce

  devlet çökmüş.sistem çökmüş millet başıboş.böyle bir sebepten böyle bir saldrıya maruz aklınır mı? bun karşılık sistem böyle bir cevap verir mi? anca yeni türkiye de olacak hadise.

  Cevapla
 3. 2 ay önce

  birileri aşı olmak istemyenleri terörize etmek için bir tezgah peşinde !!

  • 2 ay önce

   Katılıyorum. Ama bu sadece şüphe olarak kalacak çünkü bu durum iktidarın işine gelir.

   Cevapla
  • 2 ay önce

   Aynen öyle. Bu doktor kadın her türlü tezgâhı kurabilir. Sosyal medyada gruplar kuran, kendilerini eleştirenlere iftiralar atan, dedikodu ile vakit geçiren sözde “bilim insanları” bunlar. Ayrıca kumpaslar ülkesi burası. Ne tehdit edeni ne edileni savunacak halimiz yok.

 4. 2 ay önce

  suclulari kollayan sistem. bekle akp alirsin oy.

 5. 2 ay önce

  Adam açıkça ölümle tehdit ediyor. Daha ne yapması gerekiyor. Bu nasıl karar…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!