Prof. Dr. Tülin Oygür CKD başkanlığına aday

Yeni yönetimin seçileceği Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Genel Kurulu, 29 Şubat'ta Ankara’da yapılacak. Gazi Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı, emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülin Oygür, CKD Genel Merkezi’ni ziyaret ederek genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Tülin Oygür CKD başkanlığına aday

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) ziyaretinde konuşan Tülin Oygür, Türk kadınını Atatürkçülük temelinde örgütlemek hedefiyle yola çıktıklarını ve yönetim kurulu listesini önümüzdeki günlerde büyük bir basın toplantısıyla açıklayacaklarını belirtti.

Oygür şunları söyledi:

“29 Şubat’ta yapılacak Genel Kurul’da CKD Genel Başkan Adayı olacağımı arkadaşlarımıza bildirmiş bulunuyorum. Birkaç gün önce de Genel Başkanımız Sayın Canan Arıtman’ı telefonla arayarak bilgilendirdim. CKD kadın hakları konusunda taviz vermeyen tutumuyla ve kadına yapılan ayrımcılığa ve kadına yönelik şiddete karşı etkili mücadelesiyle bildiğimiz güçlü bir örgüttür. Türkiye sathına dağılmış onlarca şubesi, binlerce üyesi bulunuyor. Ülkemizde kadın örgütleri içinde en büyüklerinden birisidir. Bugün CKD’nin önünde kadın sorunlarına eğilme ve çözüm üretmenin yanında kadınlarımızı birleştirmek ve Atatürkçülük temelinde örgütlemek yani milli bir kadın hareketine önderlik etme görevi vardır. CKD Genel Başkanlığı’na bu anlayışla aday oluyorum. Yeni dönemde birlikte çalışacağımız arkadaşlarımızı büyük ölçüde belirledik. Farklı meslek gruplarından değerli arkadaşlarımızla değerli akademisyenlerle birlikte çalışacağız. Aramızda dernek çalışmalarında çok deneyimli arkadaşlarımız var. Özgüvenle iddialı şekilde genel kurula ve yeni döneme hazırlanıyoruz. Önümüzdeki günlerde bir basın açıklamasıyla genel yönetim kurulu adaylarımızı kamuoyuna duyuracağız. İddialıyız, başarılı olacağımıza inanıyoruz.”