Profesörün ders notlarında skandal ifadeler

Atatürk Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Dr. Mücahit Dilekmen'in çocuk istismarını meşrulaştırdığı ve skandal ifadelere yer verdiği ortaya çıktı.

Profesörün ders notlarında skandal ifadeler

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’ne ait Çocuk Gelişimi kitabını hazırlayan Prof. Mücahit Dikmen’in “Aile içi cinsel istismar” başlığında kullandığı ifadeler kan donduracak cinsten.

Aile içi cinsel istismar nedenleri arasında, kız çocuklarının babalarından ayrı yaşamaları, alkolik baba, annenin hasta olması veya evi terketmesi, “6-8 yaşlarında ve kız çocuk olmak”, “küçük kızda gelişen baştan çıkarıcı tavırların varlığı”, “annenin gece çalışmak zorunda olması”, üvey babanın olması gibi skandal ifadeler yer alıyor.

Atatürk Üniversitesi’nin vereceği konuya ilişkin vereceği tepki ve alacağı yaptırım kararları merak ediliyor.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, ders notlarını paylaşarak Atatürk Üniversitesi’ne ve Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a çağrı yaptı. Paylaşımda, “6-8 yaşında bir kızın baştan çıkarıcı tavır sergilemesini istismar nedeni olarak gören Kurumunuz da Akademisyen Mücahit Dilekmen hakkında ne yapıldı? Ayrıca çocukları istismar nedeni olarak gören zihniyet için @ZehraZumrutS sizi de göreve davet ediyoruz” dendi.