Provokatör yine yaptı… ‘Her cuma Kuran yakacağım’

İsveç'te Kuran-ı Kerim yakan Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan, skandallara devam ediyor. Provokatör, Ankara, İsveç'e NATO'ya giriş izni verene kadar her Cuma Türk büyükelçiliği önünde Kuran yakacağını duyurdu. Dediğini Danimarka'da yaptığı öğrenilen provokatöre izin vermesi nedeniyle Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı.

featured

Kuran yakan provokatör siyasetçi Rasmus Paludan, Cuma günü bu kez Danimarka’da Kuran-ı Kerim yakacağını duyurdu. Paludan’ın skandal eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Danimarka’da bugün Kuran-ı Kerim’e karşı saldırı içeren eyleme izin verildiği öğrenildi. Bunun üzerine Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı. Büyükelçiye, açıkça nefret suçu niteliğindeki provokatif eyleme izin verilmesinin en güçlü şekilde kınandığı ve Danimarka’nın bu tutumunun kabul edilemez olduğu iletildi. Ayrıca eyleme izin verilmemesinin beklendiği vurgulandı.

Paludan, Perşembe günü Instagram’da yayınladığı mesajda, Kuran-ı Kerim’i Kopenhag, Dortheavej’deki bir caminin önünde yakacağını açıkladı. Videoda kendisini ‘Hristiyan bir ülkede yaşayan bir Hristiyan’ olarak tanımlayan Paludan, yakmak için bir kibrit ve bir kitap getireceğini söyledi. Paludan, Danimarka’daki provokatif eyleminin yerel saatle 12.30’da gerçekleştireceğini söyledi.

HER CUMA KURAN YAKMAKLA TEHDİT ETTİ

Sputnik International’da yer alan habere göre, Paludan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi ve adeta Türkiye’yi tehdit eden şu provokatif açıklamaya imza attı;

‘Bunun Erdoğan’ın hatası olduğunu ilan edeceğim. Madem İsveç’in NATO’ya girmesine izin vermek istemiyor, bunu yapana kadar ona ifade özgürlüğünü öğretmem gerekiyor.’

Provokatör yine yaptı… ‘Her cuma Kuran yakacağım’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Onun provokatör olması bizim provoke olmamız şartına bağlıdır. Biz niye provoke oluyoruz onu anlamıyorum? Yaksın Kuran’ı. Bu İslam’ın veya Kuranın değerini düşürür mü? Peygamberimiz bugün hayatta olsa, bu adamın yanına gider ve yumuşakça “yakmazsan daha iyi olur evladım” diye nasihat verirdi. Bizim buna vermemiz gereken cevap İsveç Büyükelçiliğinin önüne gidip saygıyla İncil’den Hz İsa’nın güzel nasihatlerini okuyup, onları utandırmak olmalıdır. Biz niye provoke oluyoruz?

  2. kuranla Türkiyenin ilgisi yok aptalca bahanelere ihtiyaçda yok nato’ya hayır demenin gerçek nedenleri varken böyle zırvalarla uğraşmak korkaklıkdır.

  3. Bu hareket tüm dünyayı kışkırtan harekettir. Sadece Türkiye’m değil . Yarın dinci terör grupları Avrupa’da atarsa şaşmam

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!