Putin bir kez daha meydan okudu: Avrupa bu kış donmuş olacak

Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği askeri operasyonu gerekçe göstererek ABD öncülüğündeki yaptırımlara katılan Avrupa ülkelerini zor günler bekliyor. Rus lider Putin, Avrupa'ya gaz, petrol, kömür, kalorifer yakıtı sağlamayacaklarını söyledi.

featured

Rusya’nın uzakdoğu bölgesindeki Vladivostok şehrinde düzenlenen Doğu Ekonomik Forumu Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Putin, Batı dünyasına meydan okudu.

Putin, “Gaz, petrol, kömür, kalorifer yakıtı sağlamayacağız. Hiçbir şey sağlamayacağız. Batı donmuş olacak.“ ifadelerini kullandı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş, 24 Şubat tarihinden beri devam ediyor. Bu tarihten beri birçok Avrupa ülkesi Rusya’ya yaptırım uygularken, Rus doğal gaz şirketi Gazprom da çeşitli sebeplerle ihracatı azalttı. 14 Haziran’dan başlamak üzere en az bir büyük Avrupalı müşterisine ‘mücbir sebep’ bildiriminde bulunan Gazprom, Kuzey Akım boru hattından doğal gaz sevkiyatını ‘belirsiz bir süreliğine’ durdurdu.

Rus gaz devi Gazprom, Kuzey Akımı doğal gaz boru hattını planlandığı gibi Avrupa’ya yeniden açılmayacağını açıkladı.

Putin bir kez daha meydan okudu: Avrupa bu kış donmuş olacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 5 ay önce

  Ukrayna’nin kuzeyinden de cekildin. Kazakistan-Kirgizistan bile ABD ile ortak tatbikat yapti. Kaybettigini hala goremiyorusun. Avrupa 1 sene zorluk yasar, sonra senden tamamen kurtulur.

  Putin gercekten kof cikti. Bizim Ruscular da hala senin pesinden kossun. Insanlar bir Ataturk, bir Tito olamiyor. Illa ABD ile Rusya arasinda birini tutacakmis gibi yapiyorsunuz. Ikisi de emperiyalist ulke. Ucuncu taraf olmak cok mu zor?

  • 5 ay önce

   Bu ne saçma mantık! 1920de de ABD/İngiltere ve Rusya emperyalistdi. Türkiyeyi bölmek isteyenler Ruslar değil AngloSaksonlar olduğu için KuvayıMilliye Rusya ile işbirliği yaptı, Rusçu mu oldu?

  • 5 ay önce

   Bizim hükümetten ciddi ciddi umutlu gibi konuşuyorsun, Atatürke saygıları yok, batının baskılarına karşı koyacak güçte kesinlikle değiller ve o niyetleride yok, sadece seni iyi kandırmışlar.
   Batının bize uyguladığı siyaset belli değilmi?
   Geleceğe dairde belli değilmi?
   Peki neden Rusya desteklenmesin?
   Geçmişimiz iyi olmasada geleceğe dair umutlu sağlıklı işbirliği olamazmı? Bunun işaretleri var, biz kucağına oturalım demedik sadece Batı ile savaşında destek veriyoruz sen niye çarpıtıyorsun?
   Amerikancıyım desene şuna

  • 5 ay önce

   Ne kaybetti onuda söyler misin?

  • 5 ay önce

   AB ve ABD bitti. Zulümle, hirsizlikla ve yagmayla elde edilen gucler yerle yeksan oluyor..Unutma Nemrutu yenen bir sivrisinek ve kimsenin yaptığı yanına kar kalmıyor.

 2. 5 ay önce

  SEVİLİYORSNUUUUUUZZZ

 3. 5 ay önce

  bşlmiyorum ama bu adamı seviyorum ab iyi ders verdi vermeye devam

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!