Putin’den orduya hazır olun talimatı

featured

ABD’nin orta menzilli füze denemesi yapmasına Rusya’dan sert tepki geldi. Putin, Rus ordusuna önlem alınma talimatı vardi.

Rusya lideri Vladimir Putin, ABD’nin nükleer silah kontrolü anlaşmasından çekilmesinden hemen sonra denemesini yaptığı yeni füzenin, Rusya için tehdit oluşturduğunu incelemesi ve buna karşı alınacak önlemlerin hazırlığını yapması için ordu yetkililerini görevlendirdi.

ÇİN VE RUSYA BMGK’YA TAŞIDI

BMGK, Rusya ve Çin’in talebi üzerine ABD’nin yasaklı füze testini görüşmek üzere toplandı.
Rusya’nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanskiy, ABD’nin INF Anlaşması’ndan çekilmesini eleştirerek, ”ABD silah yarışına hazır.” değerlendirmesinde bulundu.
BMGK’yi ABD’nin ”ikiyüzlülüğünü ifşa etmek” için toplamadıklarını belirten Polyanskiy, stratejik istikrar ve güvenliği sağlamak için ABD ile her türlü ciddi diyaloğa hazır olduklarını belirtti.
Çin’in BM Daimi Temsilcisi Zhang Jun ise konuşmasında, ”Çin’in de dahil olduğu yeni bir anlaşmayı görüşmek istediklerini’ söyleyen ABD Başkanı Donald Trump’a yanıt verdi ve ABD’nin Çin’i bahane ederek anlaşmadan çekilmesinin ”kabul edilemez” olduğunu söyledi.

Putin’den orduya hazır olun talimatı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!