PYD’li Müslim: Rusya teslim olun diyor, ABD kılını kıpırdatmıyor

PKK'nın Suriye kolu PYD'nin eşbaşkanı Salih Müslim, Rusya'nın Şam yönetimine teslim olun dediğini söyledi. TSK'nın olası operasyonu için ABD'nin ise kılını kıpırdatmadığını öne sürdü.

featured

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD‘nin sözde eş başkanı Salih Müslim, Türkiye’nin olası Suriye operasyonu öncesi Al Monitor’a değerlendirmelerde bulundu.

Müslim açıklamasında, “Türkiye’nin ne yapacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ancak, ilerlemek için Rusya’dan en azından bir sarı ışık alması gerekiyor” dedi.

‘SURİYE ASKERLERİ TEL RIFAT VE MÜNBİÇ’TE’

Salih Müslim, Türkiye’nin hazırlıklarından da bahsederek, “Tel Rıfat ve Münbiç civarındaki bölgelerde hazırlıklarının çoğunu zaten tamamladılar. Saldırmaktan başka yapacakları bir şey kalmadı” diye konuştu.

Muslim, TSK’nın olası operasyonuna birlikte karşı koymak için Suriye ordusuna mensup pek çok askerin Münbiç ve Tel Rıfat’a konuşlandırıldığını doğruladı.

Müslim, Rusya’nın sahadaki tavrına ilişkin olarak da “Rusya bize ‘Rejime teslim olun’ diyor, başka bir şey değil” ifadelerini kullandı.

Müslim ayrıca, ABD’nin PYD ile ilişkisine değinerek, “Bizim için parmağını bile kıpırdatmıyor. İnsanlar bunu görüyor ve IŞİD’e karşı savaşta yaptıkları tüm fedakarlıklardan sonra öfkeliler ve ihanete uğramış hissediyorlar” dedi.

PYD’li Müslim: Rusya teslim olun diyor, ABD kılını kıpırdatmıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    N’oldu lan, sana yüz verme ‘gafletinde’ bulunanların ayaklarınıza serdiği kırmızı halıya bile sıçtınız! Dünya tarihindeki yerinizi uşaklıktan öteye götüremediniz. Türkiye Cumhuriyetini emperyalist; sömürgen Avrupa/Amerika’yı ‘kurtarıcı’ ilan ettiniz. Atatürk’ün Türkiye ve (Araplar dâhil) Ortadoğu halklarına tanıdığı onuru beş paralık ettiniz! Utanacak yüz bile bırakmadınız kendinize.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!