Rabia Naz Vatan'ın babasından kendisine dava açan Müge Anlı’ya 1 kuruşluk dava

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, kendisine manevi tazminat davası açan televizyon sunucusu Müge Anlı'ya 1 kuruşluk dava açacağını duyurdu.

Rabia Naz Vatan'ın babasından kendisine dava açan Müge Anlı’ya 1 kuruşluk dava

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan babıalitv’nin çevrimiçi programında, kendisine tazminat davası açan Müge Anlı hakkında “Müge Anlı 1 TL’lik dava açtı. Ben de ona 1 kuruşluk dava açacağım” dedi.

Anlı’nın ekibinin olay içinde ismi geçen bir kişiyle röportaj yaptığını ve bu kayıtların savcılığa teslim edilmediğini iddia eden Vatan, bu röportajdan sonra ekibin kendisine ‘olayın çözüldüğünü’ söylediğini de öne sürdü.

Uzun süredir kızının ölümünü aydınlatmaya çabalayan Şaban Vatan, Anlı'nın kendisine dava açtığını Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Sosyal medyada bir yurttaşın “Neden dava açtığını da yazar mısınız” ifadeleri üzerine Şaban Vatan, “Durumunu kamuoyunda ifşa ettiğim için. Rabia Nazımızın ardındaki süreci incelemek için Eynesil'e gönderdiği ekibini ATV patronundan aldığı telefonla geri çekti. Cinayeti ortaya çıkartan röportajı gizledi. Kendi durumu ortaya çıkınca Rabia Nazımızın üzerine iftira attı” diye yanıt verdi.

NE OLMUŞTU?

Rabia Naz Vatan, 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Baba Şaban Vatan, kızının otomobil çarpması sonucu yaşamını yitirdiğini, AKP’li Eynesil belediye başkanının yeğeninin kullandığı arabanın çarptığını öne sürmüştü. Rabia Naz’ın da aralarında olduğu şüpheli çocuk ölümleriyle ilgili Meclis’te komisyon oluşturulmuştu. Şüphelilerle ilgili savcılık tarafından takipsizlik kararı verilmişti.