Rand destekçileri kim? Birileri kumpasların başlangıcına mı dönmek istiyor?

Son dönemde özellikle hükümet basını içinde yine 'TSK içindeki vesayetçiler' aranmaya başlandı. Rand raporundaki 'darbe' mesajlarını 'Kemalistler darbe yapacak' diye anlatma gayretine girildi.

Rand destekçileri kim? Birileri kumpasların başlangıcına mı dönmek istiyor?

“Kemalistler darbe yapacak” korosu yine sesini yükseltti. Sözcü’den Aytunç Erkin, gelişen söylemlerle ilgili “Birileri… 2005 Şemdinli’de başlayan, Atabeyler’le devam eden, Ergenekon ve Balyoz ile TSK’yı hedef alan kumpasların başlangıcına mı dönmek istiyor?” diye sordu.

Yazısının satır başları şöyle:

“15 Temmuz hain FETÖ’cü darbe girişiminin ardından Türkiye bambaşka bir mecraya doğru yol almaya başladı. Darbe girişiminin arkasında Amerika’nın olduğu iktidar yetkilileri tarafından da dillendirildi.

Ancak ABD derin devletinin sesi ‘uzman’ Michael Rubin, ulusalcıların Türkiye’de darbe yapacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

Fetullah Gülen de 18 Temmuz 2016’da Mısır’da yayımlanan “El-Yevm 7” gazetesine yaptığı açıklamada, “15 Temmuz darbesini ulusalcı, laik bir kesimin yapmış olabileceğini” iddia etti.

Neden mi yazdım bunları? AKP içinde bir grup, CIA’nın düşünce kuruluşu Rand Corporation’ın hazırladığı son raporda, “Orta kademe tasfiyelerden rahatsız, darbe yapabilirler” değerlendirmesini, “Kemalistler darbe yapabilir. Askeri vesayet hortluyor” diye anlatmaya çalışıyor.

Doğru mu? Değil!

Çünkü… Tasfiye edilenler, kripto FETÖ’cüler!

Ve ardından…

İlker Başbuğ’un, askeri yargıyı saf dışı bırakan yasayla ilgili açıklamasını da RAND raporuna eklemliyorlar.

Doğru mu? Değil!

Birileri… 2005 Şemdinli’de başlayan, Atabeyler’le devam eden, Ergenekon ve Balyoz ile TSK’yı hedef alan kumpasların başlangıcına mı dönmek istiyor?”