Rasim Ozan Kütahyalı’dan ‘AKP ile DEM 3 maddede anlaştı’ iddiası: Murat Kurum seçilirse…

Rasim Ozan Kütahyalı, AKP'nin DEM ile 3 maddelik taahhütname imzaladığını öne sürdü. Kütahyalı, DEM Parti’nin İstanbul’da yüzde 9 veya üzeri oy alması halinde gerçekleşecek olayları sıraladı.

featured

VERYANSIN TV

Rasim Ozan Kütahyalı, X’te katıldığı “Çözümün Adersi Neden İstanbul” başlıklı ‘space’ odasında seçim gündemine ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

Kütahyalı, DEM Parti’nin İstanbul’da yüzde 9 veya üzerinde oy alması halinde belediyelere kayyum uygulanmayacağını, Selahattin Demirtaş’ın serbest kalacağını ve İmralı ‘tecridinin’ kalkacağını öne sürdü.

‘İSTANBUL KÜRTLERİNE KALDI İŞ’

AKP ile DEM’in 3 maddede anlaşma sağladığını öne süren Kütahyalı, bunun şahsi görüşü olmadığını belirterek “Selahattin Demirtaş’ın çıkması önemli bir gelişme olmaz mı? Maalesef tüm Türkiye’de olsa daha şey olurdu ama İstanbul Kürtlerine kaldı iş. Burada İstanbul Kürtleri CHP’den desteğini net çekerse eğer dediğiniz gibi yüzde 9 alırsa Murat Kurum o zaman seçilir. Murat Kurum seçilirse, o zaman bir değişim olacak. İklim yumuşayacak, farklılaşacak.” dedi.

‘Yeni çözüm sürecinin’ mümkün olmadığını ileri süren Kütahyalı, “Tayyip Bey’in idari kararlarına Devlet Bey saygı duyar. Devlet Bey kalkıp da Tayyip Bey’in üzerinde versayet kurmaz. Devlet Bey’in siyasi zekasından Kürtlerin öğreneceği çok şey var.” dedi.

Öte yandan Kütahyalı, X üzerinden Hakan Bayrakçı’nın anket paylaşımını alıntıladığı gönderisinde, İmamoğlu’nun İstanbul’u kazanmasının kesin olduğunu ve DEM’in yüzde 2-3 oy alması halinde Kürtlerin “haritadan silineceğini” ileri sürdü.

 

Rasim Ozan Kütahyalı’dan ‘AKP ile DEM 3 maddede anlaştı’ iddiası: Murat Kurum seçilirse…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Bakin Kurd ve Turk, bu ayirima izin vermeyin. Bugün Turku de Kurdu de somuren aynileri. Bu AKP oy vermeyin. Istanbulda DEM partisine de oy vermeyin. Onlar sizi değil, PKK yi temsil ediyor. PKK esittir Kurd değildir, bunu anlamaniz gerekir. Imralida yatan da sizi temsil etmiyor. O da Imperial guclerin bir piyonu.
    İstanbul da yapılacak tek sey İmamoğlu’na oyunuzu vermektir. Bunun başka seçeneği yok.

  2. Standart feto artigi dezenformasyonu. Tam tersini anlayin. Kimin secildigi onun icin cok onemli, cunku sahibinin sesidir. Kurtleri haritan silerlermis, ama kim orasi yok. Algi iste. Belediye baskani seciyoruz, isin ucunda saglam rant var, tek derdiniz o. Allah’tan korkmaz misin rok? Bu isin ahireti de var, 20 yasinda 32.gunde degilsin artik. Koyarlar bunlari onune.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!