Restoran yasağına 'Türk işi' çözüm

Yürürlüğe giren koronavirüs kısıtlamaları dahilinde restoranlar, gel al ve paket servis dışında hizmet vermemeye başladı. Kalabalığın ve temasın önlenmesi amaçlanan bu kısıtlamalara karşı, Taksim Beyoğlu'ndaki görüntüler şaşkınlık yarattı. Beyoğlu'ndaki büfelerden 'gel al servis' ile yemek alan kişiler, restoranlara girişin yasak olması sebebiyle restoran önlerinde yere çökerek yemek yedi.

Restoran yasağına 'Türk işi' çözüm

Yeni kısıtlamalar kapsamında restoranlar içeriye müşteri almayıp sadece gel al ve paket servisi yaparak hizmet veriyor. Taksim Meydanı'ndaki lokantadan yiyecek alanlar büfelerin önünden ayrılmayıp yemeklerini sokakta ve yere çökerek yerken kalabalık oluşturdu.


Beyoğlu Taksim Meydanı'ndaki dönerciler sadece gel al ve paket servisi yaparak hizmet veriyor. Buradaki büfelerden yiyecek, içecek alan kişiler dükkanlarda oturamadığı için ellerindeki yiyecekleri dükkan önünde yerken kalabalık oluştu. Bazı kişilerin de dükkan önünde yere çökerek yemek yedikleri görüldü. Çalışanların uyarısına rağmen uzaklaşmayan kişiler sosyal mesafe kuralına da aldırış etmedi.