Reuters, İmamoğlu'na adaylığı sordu... 'En doğru kararı genel başkanlar verecektir'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, adaylık konusunun gündeminde olmadığını söyledi. İmamoğlu, 'Günü geldiğinde, en doğru kararın ittifak sürecini yöneten genel başkanlar tarafından verileceğini düşünüyorum' dedi.

Reuters, İmamoğlu'na adaylığı sordu... 'En doğru kararı genel başkanlar verecektir'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Reuters'a açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, geçen bir yılda kentte tüketici fiyatlarının yüzde 50'nin üzerinde arttığına dikkat çekerek, hayat pahalılığını ülkenin en büyük sorunu olarak niteledi ve belediyenin bunu telafi etmek amaçlı yardımlarının süreceğini söyledi.

İmamoğlu, genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna adaylık konusunun gündeminde olmadığını, görevinin İstanbul'u en iyi şekilde yönetmek olduğu, adayın kim olacağına Millet İttifakı'nın karar vereceğini söyledi.

"Türkiye'deki değişimin aslında yereldeki başarımızdan sonuçlanacağını bilen birisiyim. Dolayısıyla benim tek ilgilendiğim şey İstanbul'a hizmet etmek" diyen İmamoğlu, söyle devam etti:

"Şu anda Türkiye'de siyaset üstü bir atmosfer yani bilindik politik kuralların üzerinde bir anlayış (mevcut). Millet İttifakı ve onunla temas içinde olan partilerin ortaya koyacağı uzlaşma Türkiye'nin belki de önümüzdeki on yılını etkileyecek... Günü geldiğinde, en doğru kararın ittifak sürecini yöneten genel başkanlar tarafından verileceğini düşünüyorum" dedi.