Rıdvan Dilmen’den penaltı yorumu!

Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın kazandığı penaltıyla ilgili '100 tane hakem hocasına sorun 80 tanesinin penaltı diyeceği pozisyonu ben penaltı olarak görmüyorum' dedi.

Rıdvan Dilmen’den penaltı yorumu!

Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin Kadıköy’de 20 yıllık yenilmezlik serisini sona erdirdi ve şampiyonluk yolunda önemi büyük olan 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Dev derbinin en çok tartışılan pozisyonları ise 21. dakikada Max Kruse ve 80. dakikdada Radamel Falcao’nun kullandığı penaltılar oldu.

Rıdvan Dilmen, penaltı pozisyonlarını NTV’de değerlendirdi. Rıdvan Dilmen, “Fenerbahçe’nin kazandığı penaltıya baktığımızda, o pozisyonda Vedat Muriç’in pozisyonu penaltı mı derken vuruş anında oyuncu vuruş ayağına değil yerdeki ayağına bastı. O yüzden penaltı. Serdar Aziz’in bir pozisyonu var. Eğer top oyundaysa ilk çekmelerde o pozisyon penaltı. Değilse, oyundayken oyuncuyu bıraktıysa penaltı değil. Fakat Galatasaray’ın kazandığı penaltıyı 100 tane hakem hocasına sorun 80 tanesinin penaltı diyeceği pozisyonu ben penaltı olarak görmüyorum” yorumunu yaptı.