Rifat Hisarcıklıoğlu: Böyle bir kriz görmedik

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının açılışında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 'Pandemi döneminde hiç bilmediğimiz bir denize açıldık. Böyle bir kriz görmedik' dedi.

Rifat Hisarcıklıoğlu: Böyle bir kriz görmedik
Rifat Hisarcıklıoğlu: Böyle bir kriz görmedik

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın (YTSO) yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine katılan TOBB Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu özel sektörün pandemi döneminden büyük bir şekilde etkilendiğini dile getirerek şunları söyledi:

"Pandemi dönemi hiç bilmediğimiz bir denize açıldık. Böyle bir kriz görmedik. 100 sene önce dünyada var olan bir salgından sonra dünyanın karşılaştığı bir dönem ama en iyi şekilde adapte olabilmek için çalışmalarımızı sürdürdük. Sadece Yalova Ticaret Odası değil, 365 oda ve borsa başkanları video konferanslar ve whatshap gruplarıyla sizlerin bütün dertlerini birebir anlık olarak bize aktarıyorlardı. Ben de gece saatlerinde bile konuları bizzat bakanlara aktardım. Bunların büyük bir kısmı hızla acil olarak çözümüne kavuştu. Onlara da teşekkür ediyorum. Sizlerin görevi iletmek, bizim görevimiz zaten kanunlarda, yasalarda belirtilen şekilde ilgili kurumlara iletmek. İlettiğimiz konuların da çözüm merkezi hükümet, yerelde yerel idareciler, Türkiye genelinde de Ankara. Değerli kardeşlerim bir kere bizim kültürümüzde ve girişimci ruhumuzda umutsuzluk olmaz. Biz hiçbir zaman umutsuz olamayız. Umutsuz olsak ertesi sabah dükkanımızın kapısını açamayız. Bu zamana kadar yaşadığımız pek çok sıkıntılı süreci nasıl aştıysak pandemin de üstesinden Türk özel sektörü olarak geleceğiz." 

Daha sonra programda YTSO’ya katkı sunan firmalara teşekkür plaketi verildi. YTSO Başkanı Tahsin Becan ve Oda Meclis Başkanı Muğlim Bağatar da TOBB Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediye takdim etti.