ROK'tan ilginç fotoğraf savunması... 'Laik-ulusalcıları' hedef aldı

Eşi Nagehan Alçı'nın Pakistan'da çekilen fotoğrafını 'Nagehan Alçı Afganistan sokaklarında' diye paylaşan Rasim Ozan Kütahyalı üste çıkmaya çalıştı.

ROK'tan ilginç fotoğraf savunması... 'Laik-ulusalcıları' hedef aldı

Rasim Ozan Kütahyalı (ROK) Pakistan'da çekilen fotoğrafı “Nagehan Alçı Afganistan sokaklarında” diye paylaşınca sosyal medyanın diline düşmüştü.

ROK o paylaşımında “Veeeeeeee.... Nagehan Alçı Afganistan sokaklarında... Taliban’ın Afganistan’ında bir Türk kadın yazar olarak tüm ülkeyi dolaşacak... Hem halkın nabzını tutacak hem Afganistan’ın yeni yönetici kadrolarıyla görüşecek... Zor ve cesur bir vazife...” ifadelerini kullanmıştı.

ROK o paylaşımıyla ilgili sessizliğini bozdu.

Yanlış bilgi verdiği için özür dilemesi beklenen ROK, aksine “laikçi-ulusalcıları” hedef aldı.

Fotoğrafın Afganistan sınırında çekildiğini belirten Kütahyalı, "Özellikle toplumun aşırı laikçi-ulusalcı bölümünün delirmesinde benim de -geçmişte yaptıklarımla- şahıs olarak ciddi sorumluluğum var. O kesime de şefkatle yaklaşmak gerekir" ifadeesini kullandı.

ROK, "Nagehan asla Afganistan’a gitmedi' hezeyanları da gösteriyor ki Türkiye toplumunun her kanadında ciddi bir akıl ve ruh sağlığı problemi oluşmuş durumda" dedi.

T'24'de konuşan ROK şu ifadeleri kullandı:

“(...) Sosyal medyada beddua ettikleri Nagehan Alçı şu an Türkiye’de bir iç savaş ortamı oluşmasın diye en çok mücadele eden insanların başında geliyor. Çünkü aşırı kutuplaşma ve sonrasında oluşabilecek iç savaş bu kesim için katliam anlamına gelir. Böyle bir ihtimalde sadece bu kesimin değil tüm Türkiye’nin istikbali kararır, ülkemiz mahvolur. Nagehan, böyle bir gidişata dur diyen, Türkiye’nin iç dengelerini çok çok iyi bilen ve normalleşme için en çok mücadele eden yazar. Laikçi kesim de Nagehan’ın demokratik gayretlerinin önemini ileride anlayacak. Şimdilik farkında değiller, onları da anlıyorum.

O fotoğraf Nagehan’ın da belirttiği gibi Afganistan sınırında çekilmiş bir fotoğraf. Nagehan Afganistan’a giriş yaptığı an ben bunu coşkuyla paylaşmak istedim. Çünkü o tehlikeli yolculuk bağlamında ben de stresliydim. Nagehan Afganistan’a vardığında da bunu paylaştım. Şu an kendisi Kabil’de ve yapacağı mühim röportajlara hazırlanıyor.”