RTÜK’ten Esra Erol açıklaması

featured
service

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ATV’nin gündüz kuşağında yayınlanan ve büyük tepkilere neden olan Esra Erol’un sunduğu programla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.  

VERYANSIN TV

Kendisinden 28 yaş büyük komşusuyla yasak aşk yaşayan kadın, canlı yayında DNA testi sonucunu öğrenince sevinçten havalara uçmuştu. Çocuğun kendisinden olmadığını öğrenen eş şok yaşarken, genç kadın “Şu an şükür elhamdülillah diyorum” demişti. 

Çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenen kadın: Şükür Elhamdülillah

Söz konusu program sosyal medyada çok büyük tepkilere neden olmuş, “ATV kapatılsın” ve “Esra Erol kapatılsın” etiketleri Twitter’da en çok konuşulan konular arasında yer almıştı. Vatandaşlar, “RTÜK nerede” diyerek Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na tartışmalı programla ilgili harekete geçme çağrısı yapmıştı. 

Gelen tepkiler üzerine RTÜK’ten Esra Erol’un programıyla ilgili açıklama yapıldı.

“7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır” denilen açıklamada “Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır” ifadeleri kullanıldı.  

RTÜK’ün Twitter hesabından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Son günlerde bir TV programcısının yayını nedeniyle Üst Kurulumuz töhmet altında bırakılmakta ve “RTÜK nerede?” benzeri sorular, gerek basın aracılığıyla gerekse sosyal medya üzerinden dile getirilmektedir.

Milli ve manevi değerlerin korunmasına azami özen gösteren RTÜK, bazı çevrelerin oluşturmaya çalıştığı algıyla hak etmediği bir kampanyaya maruz kalmaktadır.

7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

RTÜK’ten Esra Erol açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Farklı sosyal katmanlarda farklı gerçekler yaşanıyor. Esra Erol, iktidarın televizyonunda iktidara meydan okuyor ve bu gerçekle yüzleşmesini istiyor farkında olmadan. Bunu yaparken, korunmasız insanları bir kez de kendisi suistimal ediyor, reytingini artırma çabasıyla.İktidar, ona bağlı bakanlıklar ve diğer kurumlar da biz seyirciler gibi bu trajediyi izlemeye devam ediyor.

    Cevapla
  2. Mevcut çiftin Esra Erol programına taşınmadan yıllar önce zina işledikleri günahı Esra erol’a dahil etmek vicdanen, hukuken reva değildir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!