Rus askeri uzman İgor Korotçenko: Putin Libya’daki durumu yeniden analiz ediyor!

Putin’in başkanlığında Rusya Güvenlik Konseyi’nin bir toplantı yaptığına dikkat çeken askeri uzman Libya'da Rusya’nın kendi ulusal çıkarları doğrultusunda en doğru biçimde harekete geçeceğini kaydetti.

Rus askeri uzman İgor Korotçenko: Putin Libya’daki durumu yeniden analiz ediyor!

Ulusal Savunma (Natsionalnaya Oborona) dergisinin Genel Yayın Yönetmeni askeri uzman İgor Korotçenko Rusya’nın Libya ile ilgili gelişmeleri dikkatle takip ettiğine işaret ederek, “Devlet Başkanımız Sayın Vladimir Putin durumu analiz ediyor, ulusal çıkarlar doğrultusunda harekete geçilecektir.” dedi.

Konuyla ilgili Rus basınına konuşan ünlü askeri uzman, Putin’in başkanlığında Rusya Güvenlik Konseyi’nin bir toplantı yaptığına dikkat çekti. Korotçenko, konsey üyelerinin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın çatışma bölgelerindeki durumu masaya yatırdıklarını kaydederek, “Bu bölgelerdeki durum, Rusya Güvenlik Konseyi’nin, ilgili kurumların, Dış İstihbarat Servisi, Dışişleri Bakanlığı’nın sürekli ilgisi altında. Gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. Bu gelişmeler elbette Başkan Sayın Putin’in katılımıyla Güvenlik Konseyi toplantısında analiz edildi.” şeklinde konuştu.

Kafkassam’ın Moskova muhabiri Fuat Safarov’un haberine göre Rusya’nın kendi ulusal çıkarları doğrultusunda en doğru biçimde yanıt vererek harekete geçeceğini kaydeden Korotçenko, “Libya’daki gelişmeler Rusya yönetiminin sürekli ve yakın gözetimi altında.” ifadeler kullandı.