Rus kozmonot uzayda Türk bayrağı açtı

Rus kozmonot, uzaya götürdüğü Türk bayrağının görüntüsünü Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı için paylaştı.

featured

Rus kozmonot Oleg Artemyev, Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürdüğü Türk bayrağının görüntüsünü, Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun 100. yıl dönümünde sosyal medya hesabında paylaştı.

Artemyev, sosyal medya platformundan, Expedition 66/67 görevleri kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürdüğü Türk bayrağının görüntülerini paylaştı.

Kozmonot, paylaşımında Rusça ve İngilizce olarak, “29 Ekim’de Türkiye’nin ulusal bayramı Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu da başka bir sosyal medya platformundan, Artemyev’e teşekkürlerini sunarak, “Bu aldığımız en güzel hediyeydi. Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu bayrağa sergimizde yer vermekten büyük gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

HEDİYE ETMİŞTİ

Artemyev, Expedition 66/67 görevleri kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürdüğü Türk bayrağını, Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen GUHEM’e hediye etmişti.

Rusya’nın 118’inci kozmonotu olan ve uzaya çıkan 537’nci insan olarak kayıtlara geçen Artemyev, Türkiye’ye “Cumhuriyet Bayramı” hediyesi olarak Türk bayrağı takdim etmişti.

BÜYÜKELÇİLİK PAYLAŞTI

Ankara’daki Rusya Büyükelçili, söz konusu anları X hesabından paylaştı.

Rus kozmonot uzayda Türk bayrağı açtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Helal olsun Rus’lara , Çok Kral Hareketler.

  2. 30 Ekim 2023, 02:27

    Rus dostlarımıza teşekkür ederiz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!