Rusya: Mariupol ele geçirildi

Son dakika... Rusya Mariupol kentinin Azovstal çelik fabrikası dışında ele geçirildiğini açıkladı.

featured

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Rus kuvvetlerinin Karadeniz’deki önemli liman kenti Mariupol’u tamamen ele geçirdiğini söyledi.

Rus medyasında yer alan haberlere göre Şoygu, 2.000’den fazla Ukraynalı askerin Azovstal çelik fabrikasında hala yerleşik durumda olduğunu da sözlerine ekledi.

‘3-4 GÜNE İHTİYACIMIZ VAR’

Rusya Savunma Bakanı, “Azovstal’de saklananlara gelince, orada tamamen ve bütün çevre üzerinden engellenmiş durumdalar. Azovstal ile ilgili çalışmalarımızı tamamlamak için de yaklaşık 3-4 güne ihtiyacımız var” dedi.

Ancak Putin, fabrikaya saldırmayı uygun bulmayarak Rus subayları ve askerlerinin hayatlarının korunmasının düşünülmesi gerektiğini vurguladı ve Azovstal bölgesinin kuşatılması gerektiğini belirtti.

Rusya: Mariupol ele geçirildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

  1. 4 ay önce

    Zelenskiy 250 bin Rus askerini öldürdüğünü söylüyordu ama Rusya son 24 saat içinde hem kıtalararası balistik füze denemesi yaptı hem de Mariupol’u ele geçirdi. En kısa zamanda Rusya’ya teslim olsa da milleti daha fazla süründürmese. Hem Rusya kokain bağımlılığından kurtulması için onu tedavi edip topluma kazandırabilir.

  2. 4 ay önce

    Açlıktan ölmelerini bekliyorlar.

  3. 4 ay önce

    Emperiyalist seviciler olarak mutlu olun

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!