Rusya’dan Pençe-Kılıç’ta ‘itidal’ çağrısı

Rus elçi Alexander Lavrentyev, Suriye'nin kuzeyinde bulunan terör örgütü PKK/YPG üyelerini etkisiz hale getirmek için düzenlenen Pençe-Kılıç operasyonu sonrası "itidal" çağrısında bulundu.

featured

Rusya’nın Suriye özel temsilcisi Lavrentyev, Türkiye’ye, Suriye’de “aşırı” askeri güç kullanımında itidal göstermesi ve gerilimin tırmanmasını önlemesi çağrısında bulundu.

Cumhuriyet’in Ria’dan aktardığı habere göre, Suriye özel temsilcisi Lavrentyev, Türkiye’nin ölçülü davranması gerektiğini belirtirken “Türk meslektaşlarımıza, sadece Suriye’nin kuzey ve kuzeydoğu bölgelerinde değil, tüm topraklarda gerilimin tırmanmasını önlemek için belirli bir itidal göstermeleri çağrısında bulunacağız” dedi.

Lavrentyev, Rusya’nın “Kürt sorununa” barışçıl bir çözüm bulmak için ilgili taraflarla birlikte çalışacağını da sözlerine ekledi.

Lavrentyev, Türkiye’nin Suriye ve Irak’a yönelik saldırıları konusunda Rusya’yı önceden bilgilendirmediğini söyledi.

Rus TASS haber ajansının bildirdiğine göre Lavrentyev, ABD’nin  Suriye’nin kuzeydoğusundan çekilmesinin bölgenin “istikrara kavuşmasına” katkıda bulunacağını söyledi.

Rusya’dan Pençe-Kılıç’ta ‘itidal’ çağrısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Başka bir ülkeyi topuyla tüfeğiyle işgal eden bi ülke nasıl barış tavsiye edebiliyor ya…Ya bu nasıl bi dünya, bu nasıl bi gerçekliğin içine düştük biz?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!