Rusya’dan Türkiye’ye ABD mesajı: Taktiri size bırakıyoruz

Rusya Büyükelçiliği, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ABD'nin YPG'ye yaptığı yardıma gönderme yaparak 'Takdiri size bırakıyoruz' dedi.

Rusya’dan Türkiye’ye ABD mesajı: Taktiri size bırakıyoruz

Türk askerine İdlib’de gerçekleşen saldırı sonrası Suriye’yi bölme planları yapan ABD harekete geçti. Binlerce kamyon silah gönderdikleri PYD’nin gündemden düşmesinden memnun olan ABD, Suriye yönetimi ve Rusya’ya karşı kışkırtmalara hız verdi. ABD, İdlib’de şehit olan askerler için başsağlığı dileyip İdlib konusunda Türkiye’nin yanında olduğu sık sık dile getirirken; aynı saatlerde YPG/PKK’ya silah yardımı için ABD Savunma Bakanlığı (Pentafon) 10 bin kişilik bütçe talebinde bulunmuştu.

Rusya Büyükelçiliği bu duruma gönderme yaparak, resmi Twitter hesabından “Takdiri size bırakıyoruz” mesajıyla bir paylaşımda bulundu. Paylaşım kısa sürede yüzlerce beğeni, yorum ve retweet aldı.

Paylaşımda, İdlib’de Suriye ordusunun saldırıları nedeniyle 13 askerin şehit olmasının ardından açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun “NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız” sözleriyle birlikte, Pentagon tarafından terör örgütü PKK kontrolündeki 10 bin kişilik birlik için bütçe talebi istenildiğine dair bir görsel yer aldı.