Saadet Partililere biber gazı sıkan zabıtaya polisten tepki: Sen kimsin?

Konya’da, Saadet Partisi Selçuklu İlçe Başkanlığı tarafından Selçuklu Kılıçaslan Parkı’nda düzenlenmesi planlanan Aile ve Gençlik Şöleni Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından engellendi. Parti bayrakları indirildi ve zabıta ekipleri partililere biber gazı sıktı. Polis, zabıtaya “Sen kimsin, hangi yetki ile biber gazı sıkıyorsun?” diyerek tepki gösterdi.

featured

Konya’da Saadet Partisi Selçuklu ilçe teşkilatı tarafından Selçuklu Kılıçaslan parkında düzenlenecek olan gençlik şöleninde zabıta biber gazı sıktı.

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Lütfi Çelik; “Bütün izinleri günler öncesinden Konya Valiliğimiz tarafından almamıza rağmen belediyenin zabıta ekipleri programı yapamazsınız diye zorluk çıkartıyorlar. Halbuki elimizde Valilik onaylı belgelerimiz bulunmaktadır” dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri ise biber gazı sıkan zabıtaya “Sen kimsin, hangi yetki ile biber gazı sıkıyorsun?” diyerek tepki gösterdi.

ANKA’nın aktardığına göre, dün gerçekleşen olaya ilişkin Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman şu açıklamayı yaptı:

“Selçuklu ilçe teşkilatımız tarafından Selçuklu Kılıçaslan parkında düzenlenecek olan ‘Aile ve Gençlik Şöleni’ hukuksuz şekilde engellenmiş, Büyükşehir Belediye zabıta ekipleri bayraklarımızı yırtarak indirmiş, teşkilat mensuplarımıza biber gazı ile müdahale etmiştir. Hoşgörü şehri Konya’mızda farklı sese, farklı renge, farklı fikre tahammül edemeyen Büyükşehir Belediyesi yönetimini kınıyorum. Bayrağında bir hilal beş tane de yıldız olan Saadet Partimize engel olan bu zatlar, İsrail bayrağına resmi geçit töreni yapanlardır. Bu çifte standartlı yönetimi vicdanlı Konyalı hemşerilerime havale ediyorum.

Halkın parkında halkın partisine ‘valiliğe rağmen yaptırmıyorum’ diyerek engel olan zabıta kardeşlerimize sesleniyorum; biz yönetime geldiğimiz zaman sizlere kesinlikle hukuk dışı işler yaptırmayacağız. Sizlere kesinlikle yanlış şeyler yaptırmayacağız. Her zaman o koltukta oturacağını zannedenlere sesleniyorum; 2023 Haziran’ına da 2024 Mart’ına da az kaldı.”

Saadet Partililere biber gazı sıkan zabıtaya polisten tepki: Sen kimsin?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!